1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Teknik ve Meslek Eğitim Öğretmenleri İsyan Ediyor! Alanımıza Dokunmayın
Teknik ve Meslek Eğitim Öğretmenleri İsyan Ediyor! Alanımıza Dokunmayın

Teknik ve Meslek Eğitim Öğretmenleri İsyan Ediyor! Alanımıza Dokunmayın

Okulların teknik öğretmen ihtiyacını karşılamakla görevli olan Teknik Eğitim Fakültesi Mezunları, haklarının ellerinden alınmasına ve atama önceliklerinin gasp edilmesine artık isyan ediyor.

A+A-

Atanamayan veya atanmış olan binlerce Teknik ve Mesleki Eğitim mezunu öğretmenlerimiz, Sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışıyor. Kapatılan Teknik Eğitim Fakültelerinin ardından, TEF mezunu Teknik öğretmenler atama hakkı istiyor. Zaten çok az olan kontenjanlar ve üstüne başka bölüm mezunlarının kendileriyle aynı öncelikte atanmasına isyan ediyorlar.  

Öğretmenler okula, mühendisler şantiyeye! Sloganıyla yola çıkan TEF mezunu öğretmenlerimizin haklı mağduriyetini dile getirmek istiyoruz. Teknik öğretmenlerimiz mühendislik çıkışlıların alanımızla 1. Öncelikli olarak atanmasının kendilerini mağdur ettiği gibi hakkaniyete de aykırı buldukları yönünde açıklama yapıyorlar.

Talim Terbiye Kurulu (TTK)nun alanlara kaynaklık eden öğretmenlik branşları tablosunun düzeltilmesini isteyen binlerce öğretmenimiz, zaten az olan kontenjan sayılarını başka bir alan mezunu ile paylaşmak istemiyor. TTK’nın alanlara kaynaklık eden öğretmenlik branşları tablosunda TEF çıkışlı Teknik öğretmenlerin olduğu alanlarda öncelik yeniden düzenlenmelidir. Elbette ki herkes kendi mesleğini icra etmelidir. TEF çıkışlı öğretmenlerin öğretmenlik hakkı mühendislik çıkışlılara tevdi edilmemelidir. Sesini duyurmak isteyen mağdur teknik öğretmenlerimize desteğimizi belirtmek adına haberlerimizde yer vermeye önem vereceğimizi belirtmek isteriz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum