1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Temmuz 2018 Zamlı Memur Maaş Bordrosu Yayımlandı, e-Bordro Sorgulama Ekranı
Temmuz 2018 Zamlı Memur Maaş Bordrosu Yayımlandı, e-Bordro Sorgulama Ekranı

Temmuz 2018 Zamlı Memur Maaş Bordrosu Yayımlandı, e-Bordro Sorgulama Ekranı

Memurların 15 Temmuz 2018 zamlı maaş bordroları yayımlandı. Memur ve diğer kamu personellerinin 2018 yılı Temmuz ayına ait zamlı maaş e-Bordroları erişime açıldı. Memur zamlı bordro için tıklayınız.

A+A-

Memurların 15 Temmuz 2018 zamlı maaş bordroları yayımlandı. Memur ve diğer kamu personellerinin 2018 yılı Temmuz ayına ait zamlı maaş e-Bordroları erişime açıldı. Memurlar 15 Temmuz’da alacakları zamlı maaşlarını e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak görüntüleyebilecekler.

Memur maaşları 15 Temmuz’da yüzde 8,67 zamlı yatacak. Memurlara toplu sözleşme hükümlerine göre yüzde 3,5 zamma ilave olarak yüzde 5,17 enflasyon farkı verilecek. 2018 yılının ilk altı ayında enflasyon yüzde 9,17 olarak tespit edildi. Bu oran Ocak ayında yüzde 4 zam alan memurlara yüzde 5,17 enflasyon farkı getirdi.

Temmuz ayında yüzde 3,5 maaş zammı alacak olan memurlara yüzde 5,17 enflasyon farkıyla birlikte toplam yüzde 8,67 zam yapılacak. Bu oran aynı zamanda memur emeklilerini de ilgilendiriyor. Memur emeklileri de Temmuz ayında memurlar gibi yüzde 8,67 zamlı maaş alacaklar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından e-devlet sistemi üzerinden yayımlanan e-bordro devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir. Memurlar e-Bordro sisteminden SGK ve emeklilik kesintisi, asgari geçim indirimi miktarı ve diğer kesinti ile ek ödemelerini de görebiliyorlar.

E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabiliyor. Temmuz 2018 zamlı memur maaşları e-Bordro için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler