TEOG sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sonuçlarını açıkladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılı TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sistemi kapsamında ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları açıklandı.

23421
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sonuçlarını açıkladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılı TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sistemi kapsamında ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci ve velinin heyecanla beklediği 2016 TEOG yerleştirme sonuçları erişime açıldı. 2016 TEOG kapsamında tercih yapan öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesine giriş yaparak yerleştirildikleri okulları öğrenebilecekler.

Toplamda 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin yerleştirmeye esas puanları ve tercihleri doğrultusunda işlemleri gerçekleştirildi. Öğrenciler istemeleri halinde 15-19 Ağustos, 22-26 Ağustos, 29 Ağustos-2 Eylül 2016 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir. Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecek. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklar. Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak yapılacak. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise, 22 Ağustos, 29 Ağustos ve 5 Eylül 2016 tarihlerinde ilan edilecek. TEOG sonucu öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!