TEOG’da Bazı Öğrencilere Ek Puan Verilecek

MEB, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sisteminde Okullarda Sosyal Ve Sportif Etkinliklerde Aktif Şekilde Rol Alıp Başarı Gösteren Öğrencilere Ek Puan Verilmesi İçin Çalışma Yapılıyor

6972
Daha Fazla Göster

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemiyle liselere geçiş yapacak öğrenciler, sosyal etkinlikler ile sanat ve spor etkinliklerde kendilerini daha fazla geliştirecekleri mekanizmaları oluşturacak. Liselere geçişte, bu faaliyetler sayesinde ek puan verilmesi için bir düzenleme hazırlanıyor.

MEB, ayrıca öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sportif ve sanatsal yeteneklerini geliştirebilecekleri liselerin sayısını da artırılacağı bildirildi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, yetenekli çocukların güzel sanatlar veya spor liselerinde eğitim aldıklarını belirtti. Ortaokul düzeyinde sanat ve spor okullarının açılması gerektiğini ancak kanun itibarıyla bunun mümkün olmadığını ifade etti.

TEOG’u tanımlarken uzun vadede, yeteneklerini ölçerek, bunu liseye geçişte bir araç olarak kullanabilecek mekanizmaları da geliştirileceği ifade edildi. Şimdi Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bunun çalışmalarını yaptığı belirtildi. Bunlar ölçülebilir hale geldiğinde, temel eğitimden orta eğitime geçişte, bu tür etkinlikler, yetenekler bir araç olarak kullanılacak ve okul puanlarına etki edecek.

p1.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TEOG’da Bazı Öğrencilere Ek Puan Verilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 6 sene önce

    Gümüşhane ‘nin köyündeki öğrenci hangi lisansı nereden nasıl alacak da ek puanı olacak. bu durumundaki öğrencilere haksızlık değil mi bu…

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!