Terörist başı Gülen iade mi ediliyor

Terörist başı Fettullah Gülen'in iadesini görüşmek için ABD'li heyet Ankara'ya geldi. Hükümet, örgütün elebaşı Gülen'in iadesi için, ikamet ettiği ABD'ye "acil tutuklama ve iade" talebinde bulunmuştu.

23595
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika’dan Ankara’ya heyet geldi. Terörist başı Fettullah Gülen iade mi edilecek? FETÖ örgütü lideri Fetullah Gülen’in iadesini görüşmek için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) den bir heyet bugün akşam 18.30 sularında Ankara’ya geldi. Adalet ve Dışişleri Bakanlıkları yetkililerinden oluşan heyet, 23 – 24 Ağustos 2016 tarihleri arasında darbe girişimi ve iadeye ilişkin yetkililerle terörist başı Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin yetkililerle görüşecek.

Ülkemize teşebbüs edilen hain 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hükümet, örgütün elebaşı Gülen’in iadesi için, ikamet ettiği ABD’ye “acil tutuklama ve iade” talebinde bulunmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ABD Adalet Bakanlığı, Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin Türkiye Adalet Bakanlığı’na bir mektup göndermişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla, ABD heyetinin Ankara ziyareti öncesinde Bakanlık bürokratları hazırlıklarını tamamladı. 15 Temmuz darbe teşebbüsünün Fethullah Gülen’in emir ve komutası altında gerçekleştirildiğine ilişkin önemli delilleri de ABD heyeti ile paylaşacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!