Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında 351 Memur Ataması Gerçekleştirildi

Devlet Personel Başkanlığı, 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında 351 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası gerçekleştirildi. Memur ataması kura sonuçları için tıklayınız.

42245
Daha Fazla Göster

3713 sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen (351) şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, 27 Nisan 2018 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumlarının da dikkate alındığı açıklandı.

351 memur ataması detayları şu şekildedir; 59 memur ataması öğrenim durumlarına göre mühendis, sosyolog, avukat, hemşire, programcı, öğretmen, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara gerçekleştirildi.

110’unun memur unvanlı kadrolara, 179’unun hizmetli unvanlı kadrolara, 3 kişinin ise işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildiği belirtildi. DPB tarafından ataması yapılanların 229’u erkek, 122’si kadın olduğu açıklandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına göre atamaların 24’ü bakanlık ve bağlı kuruluşu, 14’ü üniversite, 3’ü kamu iktisadi teşebbüsü olmak üzere toplam sayısı 41’dir. Atama sonuçları için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında 351 Memur Ataması Gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!