TES, 4/B Çalışanlara Kadro İçin Etkinlik Yapacak

4/B statüsünde sözleşmeli çalışan öğretmenlerin ve diğer tüm kamu çalışanlarının kadroya geçirilmesi talebini bir kez daha gündeme getirmek için bu akşam 21.00'da #4BliyeKadro başlığıyla hashtag çalışması yapacak.

featured

Kamuda ayrımcılığa son vermenin tam zamanı olduğunu düşünen Türk Eğitim-Sen Genel 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü 21.00’da Twitter’da etkinlik başlatıyor. 657 Devlet Memurları Kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli statüde çalışan memurlar kadrolu memurlardan farklı ve eksik özlük haklara sahip.

Gerek sendika temsilcileri gerekse 4/B’li çalışan sözleşmeli memurlar bu akşam 21.00’da tek yürek olarak kadroya geçişlerinin sağlanması için Twitter’da hashtag çalışması yapacaklar. Siz değerli okurlarımız da 21.00’dan itibaren “#4BliyeKadro” hashtag’ini kullanarak katılım yapabilirsiniz.

Eğitim kolundaki Türk Eğitim-Sen de sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesini talep etmenin yanı sıra kamuda 657 4/B sözleşmeli olarak çalışan tüm memurların kadrolu olması için yetkililere seslerini bir kez daha gür bir şekilde duyurmayı hedefliyorlar.

Kamuya alımların kadrodan çok sözleşmeli olmasına tepkiler de dinmiyor. Sözleşmeli personel alımları sadece gerektiği durumlarda ve özel ihtiyaç halinde yapılırken, neredeyse çoğu alım sözleşmeli olarak yapılmaya devam etmektedir. Bunun engellenmesi ve kamuda memurlar arasında ayrımın bitirilmesi için Twitter’daki etkinliğe destek olunması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TES, 4/B Çalışanlara Kadro İçin Etkinlik Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!