TFF’nin Harcama Limitleri Tepki Görüyor!

Yeni sezon öncesinde transfer çalışmaları için beklenen harcama limitleri, dün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından her takım için açıklandı.

66062
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu, takımların harcama limitlerine yönelik listeyi kulüpler ile paylaşırken, bazı ekipler limitlere sert tepkiler gösterdi. Birçok kulübün harcamalarını kısıtlayacak olan limitler ile transfer yapma çalışmaları baştan aşağı değişirken, Fenerbahçe ve Kasımpaşa en sert tepkileri gösteren kulüpler oldu. Gösterilen tepkilerin ardından Fenerbahçe ve Kasımpaşa’nın ligin kaderini etkileyebilecek radikal kararlar almaları bekleniyor.

Ligden Çekilebilir

Kasımpaşa, limitler ile ilgili olarak yaptığı açıklamada kabul edilemez bir tablo ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyerek federasyona sert tepki gösterdi. Limit konusunu kendi içlerinde görüşeceklerini belirten İstanbul ekibi, 2020 – 2021 sezonu için ligden çekilmeyi de planladıklarını belirterek duruma tepkisini ortaya koydu.

Fenerbahçe Toplantı Yaptı

Limitlerin en çok etkilediği kulüp ise Fenerbahçe oldu. Harcama limitlerinin hesap manevraları ile maksimum 154 milyon TL olarak açıklanmasına sert tepki gösteren Fenerbahçe, taraftarlara da çağrıda bulundu. Sosyal medya üzerinde büyük tepki gören bu durum üzerine, birçok taraftar federasyon ve yayıncı kuruluşa tepki gösterdi. Fenerbahçe kulübü konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada radikal kararlar alabileceklerinin mesajını vererek taraftarlardan sabır göstermelerini istedi. Bununla beraber alınabilecek kararlar çerçevesinde taraftarların da her türlü hazırlığı göze almaları gerektiğini belirterek, ligden çekilme veya havuzdan çıkma gibi kararların çıkabileceğinin de mesajını verdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!