1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. THK’da Kadrolaşma Operasyonu Hız Kazanıyor
THK’da Kadrolaşma Operasyonu Hız Kazanıyor

THK’da Kadrolaşma Operasyonu Hız Kazanıyor

Türk Hava Kurumu’nun Kayyum Heyeti’ne devredilmesinin ardından artış gösteren baskılar neticesinde bir şube daha toplu istifasını gerçekleştirdi.

A+A-

Kayyum Heyeti’ne devrinin ardından türlü baskılar ile karşı karşıya kalan Türk Hava Kurumu’nda, bir şubenin toplu istifa haberi daha gündeme düştü. Eskişehir’de gerçekleşen toplu istifanın ardından bu kez Muğla’da da, istifaların sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden yönetim kurulu üyeleri atandı. Muğla Köyceğiz şubesinde gerçekleşen gelişmede, toplam 5 kişiden oluşan yönetim kurulu ve iki yedek üye görevlerinden toplu olarak istifa etme kararı aldı.

Olanağanüstü Genel Kurul Şartı

Normal şartlarda Türk Hava Kurumu’nun tüzüğü incelendiğinde, yönetimin toplu istifasının ardından en kısa sürede olağanüstü genel kurul kararı gerekiyor. Fakat Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Cenab Aşçı’nın başkanlığını yaptığı Kayyum Heyeti, genel kurula gitmeme konusunda mücadeleci bir tavır sergiliyor. Hem genel merkez hem de toplam 386 şubede, genel kurula gidilmemesi yönünde Kayyum Heyeti tarafından önemli bir mücadele ortaya konuyor.

10 Ay Önce Atandı

Türk Hava Kurumu’nun Kayyum Heyeti’nden gördüğü baskılar neticesiyle birçok şubesinde gerçekleşen istifalar, Muğla’da da devam etti. 10 ay önce Kayyum Heyeti’nin başına geçen Cenab Aşçı, Eskişehir’de gerçekleşen toplu istifa eyleminin ardından THK Şube Başkanı olarak Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’ın oğlunu atamıştı. Köyceğiz’deki istifaların ardından da kuruma üye olmayan 3 kişinin yönetime atanması dikkat çekti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.