1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. THSK Yurt Dışına Gönderilecek Sağlık Personeli Başvuruları Başladı
THSK Yurt Dışına Gönderilecek Sağlık Personeli Başvuruları Başladı

THSK Yurt Dışına Gönderilecek Sağlık Personeli Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı THSK yurt dışına personel gönderecek. THSK yabancı dil eğitimi için yurtdışında görevlendirilecek personel başvuruları başladı. Başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) yetiştirilmek üzere yurtdışına personel gönderecek. Yetiştirilmek Amacıyla Yurtdışına Gönderilecek Devlet Memurları Yönetmeliği uyarınca yapılan planlama doğrultusunda THSK merkez ve taşra teşkilatın 5 personel kontenjanı ayrıldı. Daha önce Sağlık Bakanlığına 10 TKHK’ye ise 20 kontenjan ayrıldığı duyurulmuştu.

Başvuru şartları arasında kontenjan tablosunda belirtilen alanlardan yükseköğretim mezunu olmak ve bu meslek alanın en az 3 yıldır çalışıyor olmak, 50 yaşını bitirmemiş olmak, son 3 yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olmak gibi şartlar belirtiliyor. Kontenjanları aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Buna ek olarak erkek adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması ve YDS şartı olarak da YDS’den en az 70 alınması belirtiliyor.

Yetiştirilmek amacıyla yurtdışında görevlendirilmek üzere başvuru yapacak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) personelinin 14 Ağustos 2017 tarihine kadar başvuru işlemini yapmaları gerekiyor. Adaylar başvuru bilgi formunu doldurarak THSK Özlük İşleri Daire Başkanlığı Eğitim Birimine teslim edecekler. THSK tarafından yayınlanan yetiştirilmek amacıyla yurtdışına gönderilecek personel hakkında duyuru için TIKLAYINIZ.

Konu

No

Sayısı

Sınıfı

Eğitim ve Öğretim Konusu

Süresi

Gideceği Ülke

 

 

 

1

 

 

 

5

 

 

 

SH

Beslenme Epidemiyolojisi

 

 

 

0-6 ay

 

 

 

OECD Ülkeleri

Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite

Kilo Yönetimi Davranış Eğitimi

Sağlık Hukuku

Olağandışı Durumlarda ve Afetlerde Sağlık Yönetimi

Evde Sağlık Hizmetleri

Göçmen Sağlığı Yönetimi ve Organizasyonu

Aile Hekimliği Uygulamalarında Kronik Hastalıklar Yönetimi

KURUM TOPLAMI

5

 

 

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.