1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. THSK’dan Turizm Bölgelerinde Görev Yapmak İsteyen Sağlık Personelleri İçin Duyuru
THSK’dan Turizm Bölgelerinde Görev Yapmak İsteyen Sağlık Personelleri İçin Duyuru

THSK’dan Turizm Bölgelerinde Görev Yapmak İsteyen Sağlık Personelleri İçin Duyuru

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) tarafından turizm bölgelerinde görev yapmak isteyen personel için duyuru yapıldı. 11 il için başvurular alınacak. Detaylar haberimizde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) yaptığı duyuruda yaz aylarında, tatil bölgesinde yer alması nedeniyle yaz nüfusu kendi nüfusunun çok üzerine çıkan ilçe ve beldelerinde, artan sağlık personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla, 15 Haziran-30 Ağustos tarihleri arasında diğer illerden görevlendirme yapılması planlanmaktadır.

Görevlendirme illeri şu şekildedir: Aydın, Balıkesir, Bartın, Çanakkale, Denizli, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Sakarya ve Trabzon illeri için sağlık personeli görevlendirmesi yapılabilecek.

Bu kapsamda; Türkiye Halk Sağlığı Kurumu kadrosunda görev yapan Tabip, Ebe, Hemşire ve diğer sağlık personellerinden öncelikle gönüllü, gönüllü bulunamaması durumunda ihtiyaç duyulan unvanlarda ve PDC doluluğu yüksek illerden planlama dahilinde görevlendirme yapılacaktır.

THSK tarafından görevlendirmeler 15’er günlük dönemler halinde (her ayın 1-15’i ile 16-31 tarihleri arsında) yapılacak, kişilerin talebi ve ihtiyaç durumuna göre uzatılabilecektir.

Aşağıdaki ekli listede bulunan birimlerde görev almak isteyenlerin 08 Haziran 2017 tarihine kadar görev almak istedikleri dönemleri belirterek, dilekçelerini Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı Atama Daire Başkanlığına göndermeleri halinde, kişilerin mevcut görev yerlerindeki ihtiyaç durumu da dikkate alınmak suretiyle talepleri değerlendirmeye alınacaktır.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından görevlendirme süresince, görevlendirilen kişiye yolluk ve harcırah ödemesi yapılacağı da belirtildi. Duyuru metni ve illere dair detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.