THY 700 Kabin Memuru Alımı Yapacak! En Az Lise – KPSS Şartsız

Türk Hava Yolları A.O.2019 yılı kabin memuru alımı ilanı yayımlandı. THY en az lise mezunu 00 kabin memuru alımı başvuru şartları belli oldu. THY kabin memuru alımı başvuruları için tıklayınız.

56707
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

My Memur olarak geçtiğimiz haftalarda hatırlattığımız ve Türk Hava Yolları Kabin memuru alımı ilanı için başvuruların beklendiğini belirtmiştik. Haberlerimizin ardından merakla beklenen 2019 yılı kabin memuru alımı için başvuru ilanı yayımlandı. THY 2019 yılı personel alımları kapsamında kabin memurluğu için en az lise mezunu olmak gerekmektedir. THY Kabin Memuru Alımı için 700 kadroya başvurular 7 Ekim 2019 Pazartesi günü itibarıyla başladı.

THY KABİN MEMURU ALIMI GENEL ŞARTLARI

T.C. Vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.),

01 Ocak 1989 ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olmak,

En az lise mezunu olmak,

İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.),

Adli Sicil Kaydı ve/veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak gerekiyor.

THY 700 KABİN MEMURU ALIMI SAĞLIK VE FİZİKİ KOŞULLAR

160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.) gerekiyor.

THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak gerekiyor.

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecektir.

THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) THY A.O. iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.

THY A.O., belirlemiş olduğu işe giriş sağlık kriterleri çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

THY 700 Kabin Memuru Alımı İlan Metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!