1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. THY En Az Lise Mezunu 1600 Kabin Memuru Alımı Başvuruları Bekleniyor
THY En Az Lise Mezunu 1600 Kabin Memuru Alımı Başvuruları Bekleniyor

THY En Az Lise Mezunu 1600 Kabin Memuru Alımı Başvuruları Bekleniyor

Türk Hava Yolları 2019 yılında bin 600 yeni kabin memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Adaylar THY'nin en az lise mezunu kabin memuru alımını bir an önce başlatmasını bekliyor. Peki en az lise mezunu kabin memuru alımı şartları neler olacak?

A+A-

Türk Hava Yolları THY Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından 2018 Kasım ayı sonunda kabin memuru alımları ile ilgili olarak 2019 yılı kontenjan detayları verilmişti. THY için 2019’da bin 600 yeni kabin memuru alımı için müjdenin verilmesinin ardından alımların da 2019 Ocak ayı itibarıyla başlatılması talep ediliyor.

2019 yılı THY Kabin memuru alımı genel başvuru şartları nelerdir? Türkiye Cumhuriyesi vatandaşı olmak gerekiyor.

THY kabin memuru alımı YAŞ şartı! 1 Ocak 1989 ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğmuş olmak gerekmektedir. Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir. 2018 yılında THY kabin memuru alımı başvuru yaş şartı 1 Ocak 1988 ile 31 Aralık 1999 olarak açıklanmıştı. 2019 yılı için 1 yıl ileri olarak düzenlenecektir.

THY kabin memuru alımı MEZUZUNİYET ve YABANCI DİL şartı! THY’de kabin memuru olmak için an az lise mezunu olmak yeterli olsa da diğer şartları da karşılamak şarttır. İyi derecede İngilizce bilmek, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak gerekiyor. İkinci yabancı dil tercih sebebi olarak açıklandı.

THY kabin memuru alımı ASKERLİK şartı! Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak gerekiyor.

THY kabin memuru alımı BOY ve KİLO şartı! THY kabin memuru alımında kadınlardan 160-180 cm. arası, erkeklerden 170-190 cm arası boya sahip olmak şartı aranıyor. Boy-kilo orantılı olmalıdır. Vücut kitle indeksi oranlarına uygun olmalıdır. Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum veya kuruluş tarafından yapılacaktır.

THY kabin memuru alımı SAĞLIK şartı! Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak şartı aranıyor. THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak gerekiyor.

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak gerekiyor.

THY'nin önceki yıllarda yayınladığı ilanlarda genellikle THY kabin memur alımına daha önce başvuru yapıp aşamalardan herhangi birine (online test, evrak, boy-kilo ve diğer mülakat aşamaları) katılmış olan adaylar ilana başvuru yapamayacakları şartını koymaktadır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler