1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. THY En Az MYO Mezunu Personel Alımı Yapıyor 12 Eylül 2018
THY En Az MYO Mezunu Personel Alımı Yapıyor 12 Eylül 2018

THY En Az MYO Mezunu Personel Alımı Yapıyor 12 Eylül 2018

THY A.O. tarafından yetiştirilmek üzere en az örgün veya Açıköğretim AÖF,  2 yıllık önlisans mezunu 2. pilot aday adayı alımı ilanı yayımlandı. THY personel alımı ilan detayları ve özel şartlar için tıklayınız.

A+A-

Türk Hava Yolları THY Anonim Ortaklığı tarafından 2. Pilot adayı alımı yapılıyor. Başvurular Eylül ayı itibarıyla başladı. Başvuru genel ve özel şartları bulunmaktadır. THY personel alımı ile ilgili olarak başvurulara dair tüm detayları My Memur olarak çıkarttık.

THY personel alımı genel şartları şunlardır; T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak, en az önlisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak, 1 Ocak 1983 tarihinden sonra doğmuş olmak, boy uzunluğunun 157 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmaması ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak gerekiyor.

Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunması gerekmektedir.

Ayrıca daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmaması ile yine daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmaması şartı da aranmaktadır.

THY personel alımı yabancı dil (İngilizce) şartı! Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek, TOEFL (IBT): 60 (speaking: min.18), IELTS (Akademik veya Genel): 6 (speaking: 6) şartı gerekiyor.

En az lisans düzeyinde mezun olarak ilana başvuran ve dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylara, THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla, kurul mülakatı süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır.

Önlisans mezunu olarak sürece başvuruda bulunan adayların dil belgelerini başvuru esnasında beyan etmeleri gerekmektedir. Önlisans mezunu adaylara dil belgesini tamamlamaları için ek süre tanınmayacaktır.

THY pilot alımı sağlık şartı! Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak gerekmektedir. Sağlık şartları ile ilgili detaylara aşağıdaki ilan metninden ayrıca incelemeniz gerekmektedir. Başvurular 28 Aralık 2018 tarihine kadar yapılabilecektir. THY personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ. THY personel alımı başvuru formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler