1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. THY Personel Alımı (2. Pilot) Şartında Değişiklik Yaptı
THY Personel Alımı (2. Pilot) Şartında Değişiklik Yaptı

THY Personel Alımı (2. Pilot) Şartında Değişiklik Yaptı

Türk Hava Yolları THY Ekim ayı itibarıyla yayımladığı THY A.O. yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı alacağını duyurdu. Daha önce yer alan dil belgesi şartı kaldırıldı. THY personel alımı şartları için tıklayınız.

A+A-

Türk Hava Yolları (THY) ikinci pilot adayı alım ilanını yayımladı. THY personel alımı ilanında yer alan dil belgesi şartında değişiklik yapıldığı belirtildi. THY ikinci pilot adayı alımı için başvurula başladı. THY personel alımına başvurular 29 Aralık 2017 tarihine kadar yapılabilecek.

 

THY 2. Pilot alımı başvuru şartları ve tüm detaylar şu şekildedir:

 

T.C. Vatandaşı olmak, En az lisans derecesi mezunu olmak, 1 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olmak, Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak, Bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak gerekiyor.

 

Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, daha önce THY A.O. ve THY A.O.’ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak aranan şartlar arasında yer aldı.

 

Yabancı Dil (İngilizce) ve Sağlık sartı şu şekildedir:

 

Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek. TOEFL (IBT) : 75 (speaking : min.20), IELTS (Akademik) : 6 (speaking : min.6) isteniyor. Ayrıca Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Annex-1’deki ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak.

 

Bknz: THY ilanına başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.