1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Tıbbi Sekreterler Çözüm Bekliyor
Tıbbi Sekreterler Çözüm Bekliyor

Tıbbi Sekreterler Çözüm Bekliyor

Atama bekleyen binlerce tıbbi sekreter meclis gündeminde pakette kendilerine de yer verilmesi için seslerini haykırıyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı personel alımlarında tıbbi sekreter alımını yeterince yapmaması vede Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında ve Aile Sağlığı Merkezlerinde önemli ölçüde ihtiyaç olmasına rağmen tıbbi sekreterlerin yapması gereken evrak,kayıt vb iş işlemlerde hemşirelere yer verilmesi nedeniyle 35 binin üzerinde atama bekleyen tıbbi sekreter mağdur olmaktadır.

Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu her platformda ciddi anlamda hemşire açıklarının olduğunu vurgulamaktadır.Ancak Sayın Bakan şunu bilmeli ki bir çok İl sağlık,halk sağlığı,Genel sekreterlik ve Hastane birimlerinde tıbbi sekreterlerin yapması gereken işleri hemşireler eliyle gördürülmeye çalışmak hem hemşire açığını doğurmakta hemde tıbbi sekreter alımlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Hiç kimsenin işine karışmak değil amacımız kamuya atanabilmek.Herkes kendi işini yapmalı.

Ayrıca meclisteki torba yasaya tıbbi sekreterlerin Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışabilmesi için bir düzenlemeye gidilmelidir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.