1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Tıbbi Sekreterler İntiharın Eşiğinde
Tıbbi Sekreterler İntiharın Eşiğinde

Tıbbi Sekreterler İntiharın Eşiğinde

Atama krizi yaşayan 40 bin tıbbi sekreter mağdur...

A+A-

Atama krizi yaşayan ve Yüksekokul okumalarına rağmen atamaları gerçekleşmediği için kaos'a sürüklenen Tıbbi Sekreterler,Sorunlarını ve Mağduriyetlerini her Platformda dile getirmelerine rağmen,Bugüne kadar çözüme kavuşmayan Mağduriyetlerinin acilen giderilmediği taktirde,Bunalımın acı sonuçlar doğurmasından endişe duyuyorlar.

 

Aileler mutsuz. Sağlıkla alakası olmayan kişilerin yapması işlerin aksatılmasına yanlış yapılmasına neden oluyor. Bu önemli konuya inşallah göz önünde bulundururlar. Diğer önemli bir konu şiddet olaylarının sebebi eğitimsiz ve sağlıkla alakası olmayan kişilerin çalıştırtmasıdır. Sağlık Bakanlığı’nın şiddete önüne geçmesi için 6 yıl emek vermiş Tıbbi Sekreterlerin çalıştırmasıdır.

 

Diğer başka bir konu Eğitimsiz kişileri Tıbbi Hatalar yüzünden ölümlere sebep vermesidir. Çoğu tıbbi sekreter arkadaşlarımın işsizlikten intiharın eşiğine bile geldiler. Mağduriyetimizi görün. Hak ettiğimiz hakkı istiyoruz. Hakkımızı helal etmeyeceğiz. Hayallerimizi yıkmayın. Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk.2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını Bitirdik. Aile Hekimliği Uygulama Yönetmenliği tabi olan Aile Sağlığı Merkezinde hizmet veren Tıbbi Sekreterlerin, kamu kurumlarında çalışan sağlık görevlileri ile eşit iş yaptıklarını düzenlemenin olmasını istiyorlar. Doktorlar düşük para vererek diplomalarından faydalanıyorlar. Aile sağlığı merkezlerin Tıbbi sekreterler atanırsa işsiz kimse kalmaz. Hemşire açığı olmasına rağmen Toplum sağlığı merkezleri bölümle alakası olmayan kişiler çalıştırılmaktadır. Aileleri ne umutlarla emek verip okuttular. Türkiye Geneli Aile hekimliğinde Tıbbi sekreterler çalışırsa işsiz tıbbi sekreterler kalmaz Aile sağlığı merkezlerinde Tıbbi sekreterler çalıştırma zorunluluğu getirilsin. Aile Hekimliğinde Tıbbi Sekreter Çalışırsa İşsiz Tıbbi Sekreter Kalmaz. Asm lerde Çalışan Tıbbi Sekreterler Maaş Olarak 800 İle 1100 Arası Alıyorlar. Sınıflandırmadan Dolayı Tıbbi Sekreterleri Çalıştırıyorlar. Aile sağlığı merkezlerinde Tıbbi sekreterler olarak güvece verilsin ve maaşları adalet olsun.

 

Tıbbi sekreterler olarak Aile Hekimliğinde bütün yazışmaları yapar. Hem doktorların ve hemşirelerin üzerinde yazışmayla ilgili bir problemleri kalmaz. Doktorlar hem hastalarla daha fazla ilgilenir daha verimli olur hemşireler ise Tıbbi müdahalelerini düzenli bir şekilde yaparlar.

 

Sağlık Bakanından ve yetkililere sesleniyoruz bu önemli konuda biran önce önlemini alırsa hem işsiz kalmaz. Bu önemli konuda düzenleme yapılırsa Tıbbi Sekreterler işsizlikten kurtulur.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.