Ticaret Bakanlığı Lise Mezunu 115 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Ticaret Bakanlığı, Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinin sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere 115 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. Detaylar mymemur.com.tr’de!

Ticaret Bakanlığı Lise Mezunu 115 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı, Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere, yapılacak olan sözlü sınavla alınacak işçilerden 70’i koruma ve güvenlik hizmetlerinde görevlendirilecek, 45’i beden işçisi olarak çalışacak. Başvurular, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 15-19 Şubat’ta elektronik olarak yapılacak. Şahsen, posta ya da e-posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Türk Vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
 • Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak şartları aranır.

Güvenlik Görevlisi (Silahlı) Kadrosu için Özel Şartlar

 • En az ortaöğretim en çok ön lisans mezunu olmak,
 • 5188 sayılı kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik (silahlı) Kartına sahip olmak,
 • Kaçak/Tasfiyelik/Yolcu Beraberi Eşya/Araç Ambarları ile Geçici Depolama Yeri/Antrepo gibi hizmet yerlerinde gece ve gündüz, iç ve dış mekânda 7 gün 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak,
 • Güvenlik işi yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, Sağlık Kurulu Raporu (heyet) ile belgelemek,
 • Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
 • Güvenlik Görevlisi sürekli işçi kadrosuna atanabilmek için erkek adaylar için 172 cm kadın adaylar için 165 cm boy şartını sağlıyor olmak.

Beden İşçisi Kadrosu için Özel Şartlar

 • En az ortaöğretim mezunu olmak,
 • Kaçak/Tasfiyelik/Yolcu Beraberi Eşya/Araç Ambarları ile Geçici Depolama Yeri/Antrepo gibi hizmet yerlerinde ihtiyaç duyulan, eşyanın teslim alınması, çekimi ve taşınması, araçlara yüklenmesi, boşaltılması, tasnif edilmesi, ambar ve saha temizliği gibi ağır işlerde bedenen çalışma gerektiren işler ve ilgili diğer hizmetlerin yürütülmesinde görevini sürekli yapmasına engel hali bulunmamak.

İlanda yer alan hizmet türlerinde Türkiye genelinden başvuru alınacak.

Koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı) olarak çalışacaklar, İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır ve Ağrı’da görev yapacak.

Beden işçisi olarak istihdam edilecekler ise İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Hatay, Antalya, Samsun, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Van, Diyarbakır, Şırnak ve Ağrı illerinde görevlendirilecek.

Kura İşlemleri ve Tarihi

Alıma ilişkin kura çekilişi 25 Şubat saat 11.00’de Ticaret Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Kura tarihi, saati ve yeri ile ilgili ortaya çıkabilecek değişiklikler ile asıl ve yedek adaylara ilişkin liste Ticaret Bakanlığının internet sitesi www.ticaret.gov.tr adresinden duyurulacak. Bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak.

İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız 119 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!