1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. TİGEM Açıktan Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı
TİGEM Açıktan Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı

TİGEM Açıktan Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM taşra teşkilatına açıktan ziraat mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyen alımına ilişkin usul ve esasları belirlememek amacıyla yönetmelik yayımlandı.

A+A-

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM taşra teşkilatında görev alacak sözleşmeli personel statüsüne açıktan ilk defa atanacaklara yapılacak giriş sınavlarının şekli, uygulanması ile Sınav Komisyonuna ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmelik 16 Eylül 2017 tarihli ve 30192 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında görev alacak 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsüne açıktan ilk defa atanacak ziraat mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerde aranacak şartları, yapılacak giriş sınavlarının şekli, uygulanması ile Sınav Komisyonuna ilişkin usul ve esasları belirlememek amacıyla yönetmelik çıkarıldı.

 

TİGEM kadrolarına yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınavla açıktan personel atanacak. Giriş sınavının yazılı kısmı, boş pozisyon ve ihtiyaç durumuna göre Genel Müdürlükçe uygun görülen zamanlarda ÖSYM, MEB veya bu konuda uzmanlaşmış üniversiteler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarından birine yaptırılacak.

 

Sözlü sınav ise sınav komisyonu tarafından yapılacak olup, komisyonun uygun göreceği Genel Müdürlüğün merkez ya da taşra teşkilatında yapılacak. TİGEM personel alımı ilanları sınav tarihinden en az otuz gün önce Resmi Gazete’de ve Genel Müdürlüğün ilan panosunda ve internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacak.

 

Ayrıca Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasında da ilan edilecek. İlanlara Fakültelerin/yüksekokulların/meslek liselerinin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Genel Müdürlüğün ihtiyacına göre giriş sınavı duyurusunda belirtilen bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilecekler.

 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün Taşra Teşkilatında İstihdam Edilecek Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Tekniker Ve Teknisyen Pozisyonlarına Ait Sınav Ve Atama Yönetmeliği İçin TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler