1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. TİGEM Personel Alımı Sınav Yönergesi Yayınlandı
TİGEM Personel Alımı Sınav Yönergesi Yayınlandı

TİGEM Personel Alımı Sınav Yönergesi Yayınlandı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından daimi ve geçici işçi alımında uygulanacak sınav yönergesi yayınlandı. TİGEM'e yapılacak personel alımları bu yönerge doğrultusunda uygulanacak sınav ile yapılacak.

A+A-

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından daimi ve geçici işçi alımında uygulanacak sınav yönergesi yayınlandı. TİGEM'in internet sitesinde yayınlanan duyuruda yönergeye yer verildi. Yönergede daimi ve geçici işçi alımı için uygulanacak sınavların esasları, sınavın uygulayıcıları ve yapılışı, sonuç değerlendirmesi gibi temel hususlar belirlendi.

TİGEM personel alımı sınav yönetmeliğine göre İŞKUR'a yapılacak talep sonrasında, İŞKUR'dan gelen listeye göre sınav tarihleri TİGEM tarafından belirlenecek. Sınava katılacak adaylar İŞKUR tarafından belirlenirken, gerekli belge kontrolleri genel müdürlük tarafından yapılacak.

Daimi ve geçici işçi alımı sınavı genel müdürlük veya bağlı işletme  müdürlüklerinde, genel müdürlük makamınca belirlenecek sınav kurulu tarafından yapılacak. Sınav kurulu, genel müdürlük tarafından belirlenen bir başkan ve dört üyeden oluşacak.

Sözlü sınavlar genel değerlendirme, mesleki  ilişkin bilgi ve becerileri  kapsayan konulardan, tamamen ya da kısmen uygulamalı olarak yapılabilecek. Her aday için genel değerlendirme 10 puan, mesleki bilgi veya uygulama becerisi 90 puan üzerinden değerlendirilecek. KPSS ve EKPSS puanlarının yüzde 70'i, sözlü sınav notunun ise yüzde 30'u alınarak başarı listesi oluşturulacak.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü daimi ve geçici işçi alımında uygulanacak sınav yönergesinin yayınlanmasından sonra gözler kuruma çevrildi. 2016 yılının son aylarında 3 binden fazla personel alımı yapılacağı belirtilen TİGEM, henüz bu konuda bir adım atmadı. Sınav yönergesinin oluşturulmasının ardından personel alımı için ilanların yayınlanıp yayınlanmayacağı merakla bekleniyor. İlgili yönerge için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
İlgili Haberler