1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. TİKA Kamu Personeli 11 Uzman Yardımcısı Memur Alımı Yapacak
TİKA Kamu Personeli 11 Uzman Yardımcısı Memur Alımı Yapacak

TİKA Kamu Personeli 11 Uzman Yardımcısı Memur Alımı Yapacak

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA tarafından kamu personeli uzman yardımcısı memur alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. Memur alımı kapsamında uzman yardımcısı alımı başvuru şartları için tıklayınız.

A+A-

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına sözlü giriş sınavı ile Genel İdari Hizmetleri sınıfı 9’uncu derece kadrolara atanmak üzere aşağıda belirtilen öğrenim dallarında ve sayılarda TİKA Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

TİKA memur alımı müracaatları 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olup 19 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir. Giriş sınavı 29 Ocak 2018 - 2 Şubat 2018 tarihleri arasında TİKA Başkanlığı'nda yapılacak.

Memur alımı kadrolarına dair mezuniyet bölümleri 2 inşaat mühendisliği, 1 mimarlık, 6 Siyasi Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri için alım yapılacak. Ayrıca 1 Hukuk ve 1 iletişim Fakültelerinin tüm bölümlerinden uzman yardımcısı memur alımı için başvuru yapılabilecek.

TİKA memur alımı başvuru şartları; 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan devlet memurluğuna girişteki genel şartları taşımak gerekiyor.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçinde ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

Memur alımı yaş şartı; 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. Bu şartları taşımayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Memur alımı KPSS şartı; Son başvuru tarihi itibariyle ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan (A) grubu kadrolar için Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS): Birinci grupta yer alanlar için KPSS P-3 puan türünden en az 75 puan almış olmak, İkinci grupta yer alanlar için KPSS P-3 puan türünden en az 75 puan almış olmak, Üçüncü grupta yer alanlar için bölümlere göre aşağıdaki puan türlerinden en az 75 puan almış olmak gerekmektedir. TİKA memur alımı ilan metni ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler