Tır Kuyruklarına Düzenleme Geliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ; 'Gümrüklerde tır kuyruklarını azaltacak, tırların gümrük idarelerimiz tarafından anlık sorgulabileceği takip sistemi 28 Mayıs'ta hizmete girecek' dedi.

54193
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ; ‘Gümrüklerde tır kuyruklarını azaltacak, tırların gümrük idarelerimiz tarafından anlık sorgulayabileceği takip sistemi 28 Mayıs’ta hizmete girecek’ dedi.

Gümrük İdareleri Teknolojik İmkanlarla Donatılmalı

Ticaret Bakanı Pekcan yaptığı açıklamayla, uluslar arası ticaretin kesintisiz ve hızlı biçimde ilerlemesi adına, gümrük idarelerinin teknolojik imkanlarla donatılmasının önemli olduğunu vurguladı.Gümrük idarelerinin modernleşmesinin öneminin altını çizen Bakan Pekcan, gümrük idarelerinin ticaretin kolaylaşmasının merkezinde olduğunu söyledi.

Mağduriyetlerin Önüne Geçmek İçin Projeler Yürütüyoruz

Bakan Pekcan, taşıyıcılar ve ihracatçıların sınır kapılarında yaşanan, beklemelerden mağdur olmamaları için de çok sayıda eylem ve proje yürüttükleri bilgisini aktardı. Bu kapsamda hayata geçirdikleri uygulamalara bir yenisini daha eklediklerini söyleyen Bakan Pekcan, gümrük kapılarında tır kuyruklarını azaltacak, anlık sorgulama yapılabilecek ‘Transit Araç Takip Programının’ hayata geçeceğini ifade etti.

Transit Geçiş Süreleri Daha Kolay  Tespit Edilebilecek

Yeni sistem ile başta kara sınır kapıları olmak üzere, gümrük idarelerinin kendisine sevkli araçlara ait bilgilere, araçlar gümrüklere gelmeden önce ulaşabileceğini aktaran Bakan Ruhsar Pekcan, böylece transit süresini geçiren araçların daha kolay tespit edilebileceğini ifade etti.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!