1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. TKHK Güvenlik Görevlisi Maaşlarında İyileştirme Talimatı Verdi
TKHK Güvenlik Görevlisi Maaşlarında İyileştirme Talimatı Verdi

TKHK Güvenlik Görevlisi Maaşlarında İyileştirme Talimatı Verdi

Hastanelerde Görev Yapan Güvenlik Görevlisi Maaşlarında İyileştirme için Sağlık Bakanlığı talimat verdi.

A+A-

Bildiğiniz gibi sağlık sektöründe sağlık personellerine ve hastane çalışanlarına şiddet çoık üst düzeyde. Bu şiddet her geçen gün de artmaya devam ediyor.

Sağlık personellere ve Sağlık Sektöründe çalışan personellere şiddetin üst düzeyde olduğu günümüzde birçok hastanede özel güvenlik görevlileri ile bu soruna çare bulunmak isteniyor. Lakin verilen ücretin düşük olması ve iş yükünün de bir o kadar ağır olması nedeniyle güvenlik görevlileri hastanelerde çalışmak istemiyorlar.

Türkiye kamu Hastaleri Kurmu tarafından yayınlanan Koruma Güvenlik Hizmet Alımları Kapsamında Çalıştırılan İşçilere Öngörülebilecek Ücretler konulu genelge ile hastanelere talimat verilerek güvenlik görevlisi maaşlarında iyileştirmeler yapılması istendi.

Genelgede; "...sağlık tesislerinde koruma ve güvenlik hizmet alımları kapsamında çalıştırılan personellerin özel sektöre veya diğer kamu kurumlarına göre kıyasla düşük ücret aldıkları ve bu nedenle bu kapsamda çalıştıracak personelin temininde güçlük yaşandığı, nitelikli personelin özel sektöre veya diğer kamu kurumlarına geçtiği bildirilmiştir" ibaresi kullanıldı.

GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.