TKHK yoğun bakım hemşireliği sertifikalı eğitim programı başvurusu başladı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı için başvurular bugün alınmaya başlandı.

23502
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından dün açıklanan 8 ildeki hastanede yer alan sertifika eğitim programlarının ardından bugün için de Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım hemşireliği sertifika eğitim programı için başvuruların alınmaya başlandığı bilgisine yer verildi. Yoğun bakım hemşireliği sertifikalı eğitim programına başvurular 28 Ekim tarihine kadar alınacak.

Ayrıca dün açıklanan 8 ildeki 9 ayrı sertifikalı eğitim programı için başvuru tarihleri de açıklanmıştı. Dün açıklanan hastaneler şu şekildedir: Başvuru yapılabilecek ameliyathane ve yoğum bakım hemşireliği sertifika eğitim programları için hastaneleri. İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ordu Devlet Hastanesi Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Sertifikalı eğitim programlarına başvurmak isteyen personel; aşağıda yer alan Başvuru Formunu doldurarak, eğitim programını düzenleyecek ilgili merkeze başvurur. Sertifikalı eğitim programlarına başvurmak isteyen personel, görev yaptığı Kurumun bilgisi dahilinde sertifikalı eğitim programlarına başvuru yapar. Aksi takdirde personel sertifikalı eğitim programına kabul edilmez.

Birden fazla eğitim merkezine ya da farklı sertifikalı eğitim programlarına aynı anda başvuru yapılmaz. Birden fazla eğitim merkezine ya da farklı sertifikalı eğitim programlarına aynı anda başvuru yaptığı tespit edilen personel, sertifikalı eğitim programına kabul edilmez ve yapılan görevlendirmeler iptal edilir.

Sertifikalı eğitim programına başvuru talepleri; Program sorumlusu tarafından alınır. Sertifikalı eğitim programına başvuru talepleri; eğitim merkezi bünyesinde oluşturulan başvuru değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirilir. Sertifikalı eğitim programına başvuru talepleri ile başvuruları uygun görülen kursiyer listesi eğitim programı başlamadan en az 2 hafta önce, TKHK’na değerlendirilmek üzere gönderilir.

Düzenleyecekleri her bir eğitim programı için eğitim merkezleri; ilgili alanın standartlarında belirtilen oran kadar, kendi personelinden kursiyer alır. Düzenleyecekleri sertifikalı program için eğitim merkezlerine, ilgili dönemde her hangi bir kursiyer başvurusu olmadığı takdirde eğitim merkezi kendi personelinden kursiyer alabilir. Ancak eğitim merkezinin bu durumu kayıtlar ile belgelemesi ve yazılı olarak kuruma iletmesi gerekir.

Sertifikalı eğitim programına katılma talebi uygun görülen personel için; TKHK tarafından eğitim süresi boyunca görevlendirme yapılır. Sertifikalı eğitim programına katılması uygun görülen ve görevlendirilen kursiyer, programa katılamayacak ise ayrıntılı mazereti ile birlikte TKHK’na bildirir. Başvuru formu için TIKLAYINIZ. Rehber için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!