1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. TMO Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yayımlandı
TMO Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yayımlandı

TMO Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yayımlandı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği 25 Eylül 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. TMO yönetmeliğinin tam metni için tıklayınız.

A+A-

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinin amacı liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra birimlerinde görev yapan personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirlemek olarak açıklanmaktadır.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatında 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 22 Ocak 1990 tarihli ve 399 sayılı KİT Personel Rejiminin Düzenlenmesi ve 233 sayılı KHK'nın bazı maddelerinin yürürlükten kaldırılmasına dair KHK'ya tabi olarak istihdam edilen personelden bu Yönetmelikte belirtilen görevlere, görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle atanacakları kapsamaktadır.

 

Görevde yükselme suretiyle atama yapılacak kadro ve pozisyonlar;

 

Yönetim hizmetleri grubu; Şube müdürü, Teknik şef, şef, itfaiye şefi, koruma ve güvenlik grup şefi, ajans amiri, koruma ve güvenlik amiri, Hukuk hizmetleri grubu; Hukuk müşaviri, Denetim hizmetleri grubu; Kontrolör, Araştırma, planlama hizmetleri grubu; Eğitim uzmanı, teknik uzman, uzman, Uzman yardımcısı, Savunma hizmetleri grubu; Sivil savunma uzmanı, Bilgi işlem hizmetleri grubu; Çözümleyici, sistem programcısı.

 

İdari hizmetler grubu; Eksper, muhasebeci, Bilgisayar işletmeni, sekreter, puantör, memur, ambar memuru, satın alma memuru, santral memuru, şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, İtfaiyeci, Koruma ve güvenlik amir yardımcısı, Yardımcı hizmetler grubu; Dağıtıcı, aşçı, hizmetli, kaloriferci, bahçıvan, teknisyen yardımcısı olarak geçmektedir.

 

Unvan değişikliğine tabi pozisyonlar şu şekildedir:

 

Avukat, mühendis, mimar, kimyager, biyolog, eczacı, ekonomist, istatistikçi, diyetisyen, tekniker, teknisyen, laborant, grafiker, sağlık memuru, programcı, mütercim branşları olarak açıklandı.

 

Görevde yükselme sınavına tabi olarak yapılacak atamalarda aranılacak genel şartlar şunlardır:

 

Görevde yükselme sınavına tabi olarak yapılacak atamalarda aşağıdaki şartlar aranır: Görevde yükselme yazılı ve sözlü sınavında başarılı olmak, TMO’da alt görevlerde en az altı ay çalışmış olmak gerekiyor.

 

Unvan değişikliğine tabi pozisyonlara yapılacak atamalarda aranacak genel şartlar şunlardır:

 

Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliği suretiyle yapılacak atamalarda, unvan değişikliği yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olma koşulunun yanında son başvuru tarihi itibarıyla deneme süresine tabi sözleşmeli personel olmamak şartı aranır.

 

Görevde yükselme sınavına tabi olarak yapılacak atamalarda aranılacak özel şartlara ve Unvan değişikliğine tabi pozisyonlara yapılacak atamalarda aranacak özel şartlara ayrıca tüm hizmet birimleri bazında aşağıdaki yönetmelik tam metninden ulaşabilirsiniz.

 

Bknz: oprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.