1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. TMSF Bankada Parası Olanları Uyardı
TMSF Bankada Parası Olanları Uyardı

TMSF Bankada Parası Olanları Uyardı

TMSF bankada parası olanlara uyarı yaptı. TMSF tarafından yayımlanan duyuruda bankada parasını unutanların zaman aşımına uğramaması gerektiği belirtildi.

A+A-

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, bankada parası olanları uyardı. Yayımlanan duyuruda zaman aşımına uğrayan mevduat, fon, emanet ve alacaklar konusunda vatandaş uyarıldı. Bankacılık Kanununun ilgili maddelerine vurgu yapılarak on yıl içerisinde alacakların zaman aşımına uğrayacağı, bu tarihe kadar bunların temin edilmesi gerektiği ifade edildi.

Bankacılık Kanunun 62. maddesine göre banka hesaplarında bulunan mevduat, emanet, alacak ve katlım fonları; hesap sahibinin yaptığı son işlem tarihinden sonra 10 yıl için zaman aşımına uğruyor. Bu kapsamdaki hesapların Mayıs ayına kadar süresi bulunacak.

Banka zaman aşımı kapsamında olan hesapların ve alacakların listesi Şubat ayı itibariyle hem bankaların internet sitesinde hem de Türkiye Bankalar Birliğinin internet sitesinde yayımlanacak. Mayıs ayına kadar zaman aşımı sorgulama yapılabilecek.

Zaman aşımı kapsamına giren hak sahipleri, hesaplarını kullanabilmek için 15 Haziran 2018 tarihine kadar banka şubelerine başvurabilecek. Bu tarihten sonra zaman aşımı konusunda bir değişiklik yapılmayacak. Bu alacaklar fona gelir olarak kaydedilecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler