1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. TODAİE Personeli Memurlar İçin Görevde Yükselme Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı
TODAİE Personeli Memurlar İçin Görevde Yükselme Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

TODAİE Personeli Memurlar İçin Görevde Yükselme Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 28 Ekim 2017'de gerçekleştirilecek olan Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Görevde Yükselme Sınavı giriş belgeleri yayımlandı. Sınav giriş belgesini almak için tıklayınız.

A+A-

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Görevde Yükselme Sınavı giriş belgesi MEB internet sitesinde yayımlandı. Ankara'da yapılacak TODAEİ görevde yükselme sınavı 28 Ekim 2017 Cumartesi günü 10 da yapılacak. Sınavla ilgili önemli bilgiler şu şekildedir:

Şef unvanı için yapılacak Görevde Yükselme Sınavında 60 soru olarak ve 28 Ekim günü saat 10.00’da başlayacak ve 60 soru yer alacak. Görevde Yükselme Sınavı 75 dakika sürecektir. Sınavlarda çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır.

Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüklerince alınan adaylar, Nüfus Müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı ve imzalı veya mühürlü geçici kimlik belgesi veya kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.

Sınav soru ve cevap anahtarları 30 Ekim 2017 tarihinden itibaren MEB, TODAEİ internet adreslerinden yayımlanacaktır. Sınav sonuç bilgileri 15 Kasım 2017’de belli olacağı açıklanmıştı. Giriş belgesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler