Tokat Kitap Fuarı Okurlarla Yazarları Buluşturuyor

Tokat Kitap Fuarı birbirinden önemli konular içeren söyleşilerle ziyaretçilerini şair, yazar ve akademisyenlerle buluşturmayı sürdürüyor.

35622
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokat Kitap Fuarı birbirinden önemli konular içeren söyleşilerle ziyaretçilerini şair, yazar ve akademisyenlerle buluşturmayı sürdürüyor.

Cumhuriyet Meydanında kurulan dev çadırda açılan kitap fuarı yazarları okuyucuları ile buluşturmaya devam ediyor. Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Tarihçi-Yazar Prof.Dr.Erhan Afyoncu, İlahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu, Programı yapımcısı ve sunucusu Cansu Canan Özgen kitap fuarına katılarak söyleşi yaptı, kitaplarını imzaladı. Yoğun ilgi gören kitap fuarında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat milletvekilleri Zeyid Aslan, Yusuf Beyazıt, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ile birlikte stantları ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Başkan Eroğlu, Tokatlı şair ve yazarlarla tek tek sohbet ederek Kitap Fuarına katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Kitap fuarına yoğun ilgi

Başkan Eroğlu, Tokat’ta bir ilke imza atarak açtıkları Kitap fuarının büyük bir ilgi gördüğünü ifade ederek,”Okuma kültürünün oluşturulması ve geliştirilmesi noktasında, bizlere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Okuyana ve okumaya değer vermek, insanımızın kitaba rahat ulaşımını sağlamak, kitap okumak için fırsatlar sunmak, ödüllendirmeler de kitabı en üstün ödüller olarak takdim etmek bu görev ve sorumluluklarımızın başında gelmektedir” dedi.

Fuarda her yaş grubuna hitap edebilecek kitapları bulmak mümkün olduğunu belirten Başkan Eroğlu,”Fuarda çocuklarım için Şakrak karakteri ile milli ve manevi değerlerimize atıfta bulunan çocuk kitaplarından ben de seçtim. Fuarımız 8 Kasım Çarşamba gününe kadar devam edecek, tüm kitapseverleri fuarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Eğitimci – Yazar Prof. Dr. Ertuğrul Yaman kitap fuarında yaptığı söyleşide Başkan Eroğlu’na teşekkür ederek,”Tokat Belediyesi Kitap Günleri dolayısıyla hep birlikte çok özel ve önemli günleri yaşıyoruz. Okuma alışkanlığı, her şeyden önce toplu yaşamanın ve toplumsal huzurun güvencesidir. Eğitimli bireylerden oluşan bir toplumda işler daha kolay ilerleyecektir. Öte yandan; okuma kültürü, bilgi teknolojisi için bir anahtar olacaktır. Günümüzde toplumlar, ancak derin araştırma ve eğitimlerle gelişme, kalkınma ve ilerleme sağlayabilmektedirler. Gelecekte bilgi ve teknolojiyi elde edemeyen toplumlar, yok oluşa doğru sürüklenecektir” şeklinde konuştu.

Kitap Fuarının organizesinde yer alan Tokatlı Eğitimci Şair ve Yazar Ali Bal ise Tokat kitap günlerinin sosyal belediyecilik adına Tokat tarihinde yapılan en büyük hizmet olduğunu ifade ederek,”Çünkü bugüne kadar bu kadar yazar ve fikir adamı aynı anda Tokat’ta bulunmamıştı. Bu fuar sadece Tokat merkezi değil ilçeler ve tüm köylerde bulunan Öğrencilerimiz için de bir imkan olmuştur. Bizler daima kitabı baş tacı eden bir milletiz dolayısıyla yazar da en büyük sanatkârdır bu vesileyle halkımız Öğrencilerimiz toplumun tüm kesimleri kitapla hemhal olmuştur” dedi.

Tokat Kitap Fuarı Okurlarla Yazarları Buluşturuyor

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!