TOKİ 2019/2 İndirim Kampanyası Başladı! 23 Eylül 2019

2019 yılı 2. Dönem kapsamında TOKİ’nin indirim kampanyası başladı. TOKİ indirim kampanya koşulları nelerdir? Kimler TOKİ indirim kampanyasından faydalanacak? TOKİ 2. Dönem indirim kampanya detayları My Memur haberde.

56394
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Eylül 2019 tarihi itibarıyla TOKİ tarafından indirim kampanyasının 2’nci başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına bu yıl ikincisi düzenlenecek. TOKİ indirim kampanya tarihlerini ve şartlarını araşturan vatandaşlarımızı için tüm detayları ve Banka kredi oranlarını hazırladık.

YÜZDE 22 İNDİRİM YAPILACAK

Bu yıl ikincisinin düzenlendiği kampanyada peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim yapılacak. Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

BAŞVURULAR 23 EYLÜL-18 EKİM TARİHLERİNDE

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 23 Eylül-18 Ekim tarihlerinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2018 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

KONUT KREDİSİ NERELERDEN KULLANILABİLECEK?

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek. Aşağıdaki resimde yer alan konut kredisi oranlarını inceleyebilirsiniz.

toki-001.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!