TOKİ İndirim Kampanyasında Son 4 Gün!

TOKİ tarafından hayata geçirilen indirim kampanyasında başvurular 4 gün sonra sona eriyor.

62932
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOKİ Yüzde 20 İndirim Kampanyası Sona Eriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından düzenlenen indirim kampanyasında başvurular için son 4 güne girildi. TOKİ borcunu kapatmak isteyen kişilere yüzde 20 indirim imkanı sağlıyor. Daha önce TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve şu anda taksitlerini ödeme sürecinde olan kişiler borçlarının tamamını kapatmak istemeleri halinde yüzde 20 indirimden yararlanabiliyorlar. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin başvuruları son olarak 19 Haziran 2020 tarihinde kabul edilecek. Başvurusunu yapan ve yararlanan kişiler ev ya da iş yerlerinin tapularını hemen alabiliyorlar.

Borcu Tamamen Kapatmak Şart Değil

TOKİ tarafından 6 Mayıs 2020 tarihinde başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasından konut ve iş yeri satın alan kişiler yararlanıyor. TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede bu kampanyadan şu ana kadar 14.281 kişinin yararlanmak üzere başvurduğu, bu kişilerden 12.833’ünün TOKİ’ye olan borçlarını kapattığı ve konut ya da iş yeri tapularını almaya hak kazandığı bildirilmişti. İndirim kampanyasına son başvuru tarihinin 19 Haziran 2020 Cuma günü olduğu biliniyor.

Başvurular 19 Haziran’da Sona Eriyor

TOKİ indirim kampanyasından bütün borcunu kapatmak isteyen kişilerin yanı sıra kısmi borç kapama yapmak isteyenler de yararlanabiliyor. Borcunun en az yüzde 25’lik kısmını kapatan kişilere de yüzde 20 indirim uygulanıyor. TOKİ borcunun tamamını kapatan kişilerin 1.448 adet konut ve iş yeri alıcısının yüzde 20’lik indirimden yaralandığını açıkladı. 19 Haziran’a kadar yapılan başvurular değerlendirmeye alınıyor. Başvur sahiplerinin TOKİ’ye aidat borcu ya da emlak vergisi borçlarının bulunmaması gerekiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!