Toplu Sözleşmede Eğitim ve Öğretmenleri İlgilendiren Maddeler

4. dönem toplu sözleşmede eğitim kolunda imzalanan metin yayınlandı. Bu kapsamda öğretmenleri ilgilendiren maddeler belli oldu. Öğretmenlerin eğitim ödeneği ne kadar olacak? Ek ders, nöbet ücreti ne kadar olacak?

featured

4. dönem kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede imzalar atıldı. Yetkili sendika Memur-Sen ile kamu işveren heyeti arasında varılan anlaşma sonunda toplu sözleşme metni kabul edildi. Buna göre eğitim kolunda üzerinde anlaşılan maddeler de belli oldu. Toplu sözleşmede öğretmenleri ilgilendiren maddeleri sizler için derledik.

Öğretmenlerin eğitim ödeneği ne kadar olacak? Eğitim, öğretim ve bilim hizmet koluna ilişkin toplu sözleşmenin 11. maddesinde eğitim ödeneği ile ilgili hükümler yer alıyor. Buna göre 2016 yılında 1000 TL, 2017 yılında 1050 TL olan eğitime hazırlık ödeneğinde artış olacak. Eğitim ödeneği öğretmenlere 2018 yılında 1130 TL, 2019 yılında ise 1180 TL olarak ödenecek.

Toplu sözleşmede ayrıca belletici olarak görev alan öğretmenlere nöbet ücreti olarak 3 saat ek ders ücreti verilmesi, müdür ve müdür yardımcılarının haftalık ek derslerinin artırılması gibi kararlar alındı. Öğretmenlerin ek derslerinde ise değişiklik olmadı. Tartışılan İLKSAN da toplu sözleşmede yer aldı. 27. maddede İLKSAN üyeliğinin ihtiyari olduğu yönünde hüküm yer aldı. Eğitim, öğretim ve bilim hizmet koluna ilişkin toplu sözleşmenin tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Toplu Sözleşmede Eğitim ve Öğretmenleri İlgilendiren Maddeler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!