1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Torba Kanun" Tasarısı 82.Madde için Gergin Bekleyiş Devam Ediyor.
Torba Kanun" Tasarısı 82.Madde için Gergin Bekleyiş Devam Ediyor.

Torba Kanun" Tasarısı 82.Madde için Gergin Bekleyiş Devam Ediyor.

kamuda çalışan memurların iş güvencesini tehdit ettiği gerekçesiyle kamu çalışanlarını huzursuz eden Torba Kanun 82. Madde görüşmeleri bugün

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda hala görüşülen "Torba Kanun" Tasarısı için gergin bekleyiş devam ediyor.

 Haftalardır kamuda çalışan memurların iş güvencesini tehdit ettiği gerekçesiyle kamu çalışanlarını huzursuz eden Torba Kanun 82. Madde görüşmeleri bugünde yarım kaldı. Torba Kanun tasarısı içerisinde en çok tartışılan 82. Madde birçok STK yı ve Sendikayı da harekete geçirdi. En son Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Yönetim Kurulu üyeleri meclise gidip MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ı ziyaret etmiş ve Torba Kanun 82. Madde için görüş almış ve görüş bildirmişti.

Mecliste bugün birçok milletvekili Torba Kanun 82. maddenin geri çekilmesini istedi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 82. Maddenin anayasaya aykırı olduğunu meclise getirilmesinin bile utanç kaynağı olduğunu belirtti. CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ise bu durumun sadece memurların iş güvencesi nin bitirilmesi ile sınırlı olmadığını Devlet gücünün saygınlığının bitirildiğini dile getirdi.

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, maddenin sahibinin kim olduğunu öğrenmek istedi. Günal, düzenlemenin, devletin temelini dinamitlemek olduğunu, maddenin görüşüleceği yerin Plan ve Bütçe Komisyonu olmadığını belirtti. Günal, aynı içerikli düzenlemenin askerler için de getirildiğine işaret ederek, "Biz, boyacı küpü müyüz?" dedi.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, aynı zamanda bir "İntikam maddesi" olan maddenin devletin devamlılığına zarar verebileceğini ileri sürdü.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.