1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Torba Yasa İle MEB Yetiştirme Kurs Ücretleri Arttırıldı
Torba Yasa İle MEB Yetiştirme Kurs Ücretleri Arttırıldı

Torba Yasa İle MEB Yetiştirme Kurs Ücretleri Arttırıldı

TBMM Genel Kurulu "Torba Kanun" teklifinin 11 maddesi kabul etti. Yetiştirme Kurs Ücretlerinin Artışı Onaylandı

A+A-

4 ay önce verilen 24 Kasım’daki Ahmet Davutoğlu’nun sözü yapılan oylama sonucunda kanun maddesinin onaylanmasıyla Genel Kuruldan nihayet geçti. Şimdi sıra Resmi Gazete’de yayımlanmasını beklemek.

Ancak sene sonuna doğru verilebilecek 2 kat ücretlerin gecikmesi sebebiyle öğretmenlerin mağduriyetleri giderilebilmiş değil.

%100 artıştan sonra ortalama kurstan alınacak ek ders ücretleri şu şekilde.

Bilindiği üzere bu kurs ücretleri de dahil olmak üzere ayda 1 öğretmen en fazla 40 saat ek ders ücreti alabilir. Tam ek ders alan bir öğretmen haftada 10 saat en fazla kursa katılabilecektir. Yani sadece 4/1’lik kısmı bu iki kat ek ders ücretinden hesaplanacaktır. 30 saat tam ek ders ücreti halen aynı şekilde eski ücret olarak yansıyacak olup kurs harici ek derslerde değişiklik yapılmamıştır.

Haftada 10 saat kurs veren öğretmenin cebine 800TL’ye yakın ek ders ücreti daha yansıyacaktır. Bu 800 TL’lik ücret Haftada 1 Buçuk günlük daha çalışma demek olduğundan aslında öğretmenlere zam yapıldı şeklinde algılanmamalı. Zaten fazlasıyla hak edilen bir ücret.

Aylık 15 saat yetiştirme kursu veren bir öğretmen     300 TL
Aylık 20 saat yetiştirme kursu veren bir öğretmen     400 TL
Aylık 25 saat yetiştirme kursu veren bir öğretmen     500 TL
Aylık 30 saat yetiştirme kursu veren bir öğretmen     600 TL
Aylık 40 saat yetiştirme kursu veren bir öğretmen     800 TL

Şeklinde ek ders alacaklardır.

İlgili Haberler

47 Bin Öğretmen Kadrosu Komisyondan Geçti

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.