Torba Yasa’da Vergi Affı ve SGK Affı Maddeleri

Torba yasa ile ilgili birçok kişi af gelip gelmediğini merak ediyor. İşte Meclis gündemindeki torba yasadan önemli bazı maddeler.

927
Daha Fazla Göster

Merakla beklenen Torba yasa ile ilgili birçok kişi af gelip gelmediğini merak ediyor. İşte Meclis gündemindeki torba yasadan önemli bazı maddeler.

Ramazan bayramı nedeniyle ara verilen Torba Yasa’da Memurlar ile birlikte birçok vatandaşı bekleyen sürprizler söz konusu olacak. Torba yasa 148 maddeden oluşuyor. Sosyal Güvenlik Kurumuna ait Yani SGK borçlarına af gelecek mi en çok merak edilenler arasında Peki ne var Torba yasanın içerisinde işte ufak başlıklar.

Eğer torba yasa yürürlüğe girer ise yersiz ödenen, geri alınması gereken aylıklar ile bunlardan doğan ceza ve faizler affedilecek. Kişiler ile alakalı bir cezai işlem söz konusu olmayacak. 65 yaş Maaşları için yukarıda belirtilen durumlardan dolayı kişilerden alınan ücretler iade edilmeyecektir

Mecliste görüşülen torba yasanın yürürlüğe girmesi durumunda gelir testine tabi olmayan kişilerin teste tabi olabilmesi için 6 aylık bir zaman tanınacak. Bu zaman diliminde gelir testine başvuran kişilerin Genel Sağlık Sigortası Primleri ise tescil tarihinden sonra tahakkuk ettirilecek.

Yasa ile ilgili merak edilen sorulardan bir tanesi de, İşveren borçlarına af gelecek mi? Soru oluyor. Konu ile alakalı olarak da, ödenmemiş sigorta primleri, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ve idari para cezaları ile borç asılları 100 lirayı geçmeyen tutarların hepsi, faizleri silinecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Torba Yasa’da Vergi Affı ve SGK Affı Maddeleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!