Toroslar’dan Basketbol Potası Şeklinde Pet Şişe Kutusu

Mersin'de Toroslar Belediyesi, çocuklarda çevre temizliği bilincini geliştirmek ve geri dönüşümde farkındalık oluşturmak amacıyla basketbol potası şeklinde...

35951
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de Toroslar Belediyesi, çocuklarda çevre temizliği bilincini geliştirmek ve geri dönüşümde farkındalık oluşturmak amacıyla basketbol potası şeklinde pet şişe kutuları hazırladı.

Toroslar Belediyesi, eski araç lastiklerinden ve pet şişelerden saksı, eski tenekelerden sokak hayvanlarına su kabı, bayat ekmek ve atık pil toplama kutuları gibi hayata geçirdiği birçok geri dönüşüm projesine bir yenisini daha ekledi. “Pet Şişeni Sokağa Değil Potaya At” sloganıyla hazırlanan basketbol potası şeklindeki pet şişe kutuları ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirilecek.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan pet şişe kutusunu inceleyerek, kendisi de bir atış denemesi yaptı. Hem kentin çevre temizliğine katkı sunmak hem de çöp kutularının kullanımını daha eğlenceli hale getirmek amacıyla uygulanan projeyi hayata geçiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Başkan Tuna, “Özellikle çevrenin kirlenmemesi yönünde ve çocuklarımızın dikkatini çekerek, geri dönüşüm bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz bir geri dönüşüm projesidir. Çocuklarımız ellerindeki ya da yolda buldukları pet şişeleri basketbol potasına top attıkları gibi bu kutulara atacaklar ve bunu eğlenceli hale dönüştürecekler. Kirletmezseniz temizlemeye ihtiyaç yoktur. İşte bu proje de bu anlamda bir farkındalık oluşturmak amacıyla yapılmıştır. Geri dönüşümde doğayı kirletmeme yönünde de çok özel bir projedir. “Pet Şişeni Sokağa Değil Potaya At” sloganıyla hayata geçirdiğimiz basketbol potası şeklindeki pet şişe kutularını Toroslarımızın değişik mahallelerine yerleştireceğiz” dedi.

Toroslar’dan Basketbol Potası Şeklinde Pet Şişe Kutusu

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!