1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 Memur Alımı Başvuruları Başladı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 170 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne kadrolu 170 memur alımına başvurular başladı. 88 itfaiye eri alımı ile 82 zabıta memuru alımı yapılacak. Lisans, önlisans ve lise mezunu kamu personeli memur alımı başvuru şartları için tıklayınız.

A+A-

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin boş itfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar bulunmaktadır. 12 Aralık’a kadar sürecek Trabzon Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı ve zabıta memuru alımı detayları şu şekildedir.

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48.Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Personel alımı genel şartlar! Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak gerekmektedir.

Kamu personeli alımı cezai hükümler! Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak gerekiyor.

Memur alımı askerlik şartı! Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor. Zabıta memuru alımı ve itfaiye eri alımı diğer detayları ile başvuru formu için TIKLAYINIZ.

itfaiye-aeri-alimi.jpgzabita-memuru.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler