1. HABERLER

 2. MEMUR ALIMI

 3. AKADEMİK PERSONEL İLANLARI

 4. Trabzon Üniversitesi 21 Akademik Personel Alımı Yapıyor!
Trabzon Üniversitesi 21 Akademik Personel Alımı Yapıyor!

Trabzon Üniversitesi 21 Akademik Personel Alımı Yapıyor!

Trabzon Üniversitesi 21 Akademik Personel alımı yapıyor. Genel başvuru niteliğinde açılan bu ilan hakkında detaylı bilgiler yazının devamında!

A+A-

Trabzon Üniversitesi aşağıda belirtilen birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına ilişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi hükümleri uyarınca 4 Profesör, 3 Doçent, 4 Dr.Öğr.Üyesi, 6 Öğretim Görevlisi ve  4 Araştırma Görevlisi olmak üzere 21 akademik personel alımı yapıyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Profesör kadroları daimi statüde olup; adaylar başvurulan anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini de belirten dilekçelerine ekleyecekleri, Doçentlik belgesi, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, beyanname formu ile puanlama formu ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarının 1 takımını fiziksel ortamda; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında taşınabilir belleğe aktararak Rektörlüğün Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Doçent kadroları daimi statüde olup, adaylar başvurulan anabilim dalını belirten dilekçelerine nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgeleri, özgeçmiş, beyanname formu ile puanlama formu ve Doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyaların 1 takımını fiziksel ortamda; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında taşınabilir belleğe aktararak Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuruda bulunacaklardır. Doçentlik kadrolarına başvuranlardan, Doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri Doçent kadroları için, Üniversitenin talebi doğrultusunda, Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Doktor Öğretim Üyesi kadroları için adaylar; başvurulan anabilim dalını belirten dilekçelerine, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, beyanname formu ile puanlama formu, yabancı dil belgesi, öğrenim belgelerinin onaylı sureti, ayrıca bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyaların 1 takımını fiziksel ortamda; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında taşınabilir belleğe aktararak, kadronun ilan edildiği birime başvuruda bulunacaklardır.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Başvuru Şartları

 • Özgeçmiş,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu gösteren belge,
 • Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgesi (Yurtdışından alınan diplomaların ise denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. e-Devlet'ten alınan kare kodlu ve barkod numaralı olan Lisans ve Lisansüstü Mezuniyet ve Öğrenci Belgeleri / Noter Onaylı veya Resmi Kurum Onaylı Mezuniyet Belgeleri de kabul edilecektir.)
 • İlanda belirtilen Mezuniyet şartına ilişkin (Lisans, Yüksek Lisans/Doktora) belgenin onaylı örneği ile öğrenci belgesi ve transkript belgesi,
 • ALES Belgesi, 7-Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi (KPDS, ÜDS veya muadili),
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Fotoğraf (1 adet)
 • Onaylı Hizmet / Tecrübe Belgesi (Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır.)
 • Adli Sicil Kaydı.

Başvurular, şahsen veya posta ile Trabzon Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına (Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığı, Fatih Kampusu, Söğütlü Mahallesi, Adnan Kahveci Bulvarı, 61335, Akçaabat, Trabzon) yapılır.

Alım Yapılan Birimler

 • Fatih Eğitim Fakültesi,
 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu,
 • Spor Bilimleri Fakültesi,
 • Devlet Konservatuvarı,
 • İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi,
 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Alım Yapılan Birimler

 • Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi,
 • Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörlüğü,
 • Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM),
 • Fatih Eğitim Fakültesi,
 • İlahiyat Fakültesi

Sonuçlar Üniversitenin internet sayfasında http://www.trabzon.edu.tr/ ilan edilecek olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Yayınlanan ilanla ilgili başvuru belgeleri ve daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.