Trafik sigorta primlerine yüzde 20 indirim

Sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortasında indirim yapmaya başladı. Anadolu Sigorta yüzde 15 indirime gideceğini açıkladı. İndirimler bazı araçlarda yüzde 20'yi bulacak.

23321
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazinenin baskısı sonuç vermeye başladı, sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortasında indirim yapmaya başladı. Daha önce indirim yapanlar durum değerlendirmesi yaparken Anadolu Sigorta yüzde 15 indirime gideceğini açıkladı. İndirimler bazı araçlarda yüzde 20’yi bulacak. Ortalama 660 lira olan trafik sigorta primi 100 liraya indirimle birlikte 560 lira civarına gerileyecek.

Son dönemde sürekli zam yapılan zorunlu trafik sigortası primlerinde yasal düzenlemelerin ardından sigorta şirketleri Ağustos ayından başlayarak indirime gidiyor. Yasal düzenlemeler ile maliyetleri aşağı gelen sigorta şirketlerinin zorunlu trafik primlerinde indirime gitmesi Hazine tarafından isteniyordu. Bunun için hafta başında trafik sigortasında en fazla satış yapan 10 sigorta şirketinin genel müdürünün Ankara’ya çağrılıp sigorta primleri ile ilgili indirim talep edildiği belirtildi.

Anadolu Sigorta kişi özellikleri, araç nitelikleri ve hasar geçmişine göre değişen oranlarla fiyat indirimine gidileceğini belirterek ortalama indirimin yüzde 15 olacağını açıkladı. Anadolu Sigorta, trafik sigortasında primlerin artmasına neden olan konularda getirilen yasal düzenlemeler sonucu yaşanan iyileşmeyi, sigortalıları ile paylaşacak. Yapılan mevzuat değişiklikleri ve Hazine Müsteşarlığı’nın aldığı önlemler, Ağustos ayından itibaren, trafikte Anadolu Sigortalılara indirim olarak yansıyacağı bildirildi.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, bugün bulunduğumuz noktada trafik branşında primleri aşağıya doğru çekmenin zamanının artık geldiğini söyledi. Sigortalıların menfaatlerini korumayı temel görevleri olarak kabul ettiklerini vurgulayan Musa Ülken ”Trafik sigortasında, özellikle “Torba Yasa” ile yapılan mevzuat değişikliklerinin, maliyetleri olumlu yönde etkileyeceğini öngörüyoruz. Yapılan yasal düzenlemelerin, sektörün yoğun tazminat yükünü hafifletmesini ve şirketimizin de bu branştaki maliyetlerini düşürmesini bekliyoruz. Ağustos ayıyla beraber sigortalılarımız bu farkı net olarak görecektir” ifadelerini kullandı.   

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  1365 tl para çıkardılar bana sigorta şirketleri,
  Ziraat banakasında 1173tl yaptırdım.İçime oturdu resmen.Nerde indirim miş??Olursa yararlanabilir miyim?Farkı alır mıyım?

 2. Ne 660 ı be 2000 lira para verdim

2 Yorum

 1. Ne 660 ı be 2000 lira para verdim

 2. 5 sene önce

  1365 tl para çıkardılar bana sigorta şirketleri,
  Ziraat banakasında 1173tl yaptırdım.İçime oturdu resmen.Nerde indirim miş??Olursa yararlanabilir miyim?Farkı alır mıyım?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!