Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Trafik sigortası, devlet tarafından tür araç sahiplerine zorunlu kılınan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası, olası bir kaza anında karşı tarafın zararını karşılarken, kasko da sizin zararınızı karşılamaktadır.

Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?
Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?
Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Trafik sigortasını yaptırmak zorunludur. Kasko yaptırması kişinin kendi tercihidir. Trafik sigortası içinde de poliçeye bağlı olarak farklı türlerde teminatlar bulunabilir.

Trafik sigortası kaza anında karşı tarafın hasarını karşıladığı için sizin aracınızda meydana gelen zarara ilişkin herhangi bir işlem yapılmaz. Kaza esnasında cam kırılması gibi zararlar, karşı tarafın trafik sigortasından karşılanmaktadır. Fakat cam kırılması durumu kaza dışında herhangi bir terör, yangın, aracın çalınması gibi durumlarda meydana gelmiş ise trafik sigortası bunu karşılamamaktadır. Bu aşamada aracınızdaki zararı karşılayan kasko sigortasıdır.

Kasko Karşılar mı?

Kasko Karşılar mı?
Kasko Karşılar mı?

Kasko sigortası, olası kazalara ve hesapta olmayan tehlikelere karşı aracı korumaktadır. Kaza, yangın ve yangın söndürme işlemleri, cam kırılması, inşaat işlerinden veya tadilattan kaynaklanan zararlar, toplumsal hareketler, grev veya lokavt halinde araçta oluşabilecek her çeşit zarar ve terör olayları sonucu oluşan zararlar veya bu olaylara müdahale sırasında gerçekleşen zararların tamamını kasko sigortası karşılamaktadır. Aracın çalınmasından, araba camı zararına kadar oluşabilecek türlü maddi kayıplara karşı hazırlıklı olmak için kasko sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Cam Hasarında Ne Yapılmalı?

Herhangi bir durum neticesinde aracın camında kırık veya başka bir hasar olması neticesinde yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kazanın ardından öncelikli olarak can güvenliğinin sağlandığından emin olunmalıdır. Sonrasında camdaki hasarlı kısmın fotoğrafı çekilmeli ve ihbar için kayıt altına alınmalıdır.
  • Arabada oluşan bu cam hasarı için sigorta şirketi ile iletişime geçilmelidir. Oluşan hasarın en kısa sürede giderilebilmesi için gerekli belgelerin en kısa zamanda hazırlanarak sigorta şirketine ulaştırılması gerekmektedir.

Ulaştırılması gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kasko poliçesinin aslı veya fotokopisi,
  • Sigortalı beyanı,
  • Kasko primi makbuzu,
  • Kırılan camın detayları,
  • Araçtaki zararın fotoğrafı

Gerekli belgelerin sigorta firmasına eksiksiz ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasının ardından hasar karşılama işlemleri daha hızlı ve sorunsuz biçimde gerçekleşmektedir.

Kanewshttps://www.mymemur.com.tr/trafik-sigortasi-yaptirmamanin-cezasi-nedir-126956h.htm

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!