Tramer Kaydı Nedir?

Günümüzde araçların adeta kimliği konumunda oran tramer kayıtları, pek çok kişi için büyük bir öneme sahip durumdadır. Detaylar...

65916
Daha Fazla Göster

Araçların sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak da düşünülebilecek olan tramer kaydı havuzu, araçların zarar ve maddiyat yönünde tüm merak edilenlerini ortaya çıkarmaktadır. Özellikle ikinci el alım ve satım işlemleri sırasında tramer kayıtları sorunsuz bir alışveriş için olmazsa olmazlardandır. Araçlarda öğrenilmek istenen kaza bilgileri ve hasar bilgileri gibi unsurlar, bu yöntem sayesinde elde edilmektedir. Tramer sorgulama işlemleri sayesinde, ikinci el alım işlemi yapacak kişiler sonradan öğrenecekleri şok tablo ile karşılaşma sorunundan kurtulur. Çünkü alım öncesinde plaka numarasından sorgulama yapılarak aracın genel durumu hakkında net bilgilere sahip olunur.

Tramer Belge No Nedir?

Tramer Belge No Nedir?
Tramer Belge No Nedir?

Tramer belge numaraları, sigorta şirketlerini bağlayan bir detaydır. Poliçe basma işlemi sırasında kullanılan bu numaralar, tüm sigorta şirketleri için farklılık göstermektedir. Hiçbir şirketin tramer belge numarası diğer bir şirket ile aynı değildir. Sigorta şirketleri ve acenteler, araç ile ilgili mevcut tüm işlemlerini bahsi geçen belge numarası üzerinden gerçekleştirmektedir. Belge numarasının kolaylığı ile şirket ve acenteler sigortalı araç ile ilgili aramış oldukları tüm bilgileri rahatça bulabilmektedir.

Tramer Ne İşe Yarıyor?

Tramerin bu denli büyük bir nimet olmasının yanı sıra, bahsi geçen kaydın ne olduğuna dair araştırmalar da sık sık yapılmaktadır. Tramer sorgulama işlemleri, bir aracın geçirdiği kazalar ve diğer unsurlar sonucunda ortaya çıkan sigorta işlemleri olarak bilinmektedir. Araçların hasar kayıtlarının detaylı bir şekilde paylaşıldığı kayıtta, kaç adet kazaya karıştığına dair de detaylar mevcut konumdadır. Tramer sorgulama işlemi sayesinde, araçla ilgili tüm detaylara kısa bir süre içerisinde ve tek seferde ulaşma imkanı doğar. Hasar kaydı sorgulama işlemi de bu yöntem ile yapılır. Plaka üzerinden hasar kaydı sorgulama, belirli bir ücret karşılığında birkaç saniye içerisinde yapılabilir.

Tramer Kaydının Avantajları

Tramer Kaydının Avantajları
Tramer Kaydının Avantajları

Özellikle ikinci el alım satım işi ile ilgilenen biriyseniz, tramer kaydı size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Dolandırıcılık ve kötü niyet amacı güden onlarca kişinin araç ilanlarında arabalarını hasarsızmış gibi gösterebildiği bilinirken, tramer kaydı bu sorunun önüne geçmektedir. Böylelikle trafik poliçesinden araç hasar kaydına, kaza tespit tutanağı sonrası kusurdan kasko poliçesine kadar birçok farklı sorgulama yapılabilmektedir.

Tramer kaydı ile beraber ikinci el araç almayı planlayan kişilerin mağdur olma ihtimali oldukça düşerken, en doğru ve hasarsız aracı bulma ihtimalleri de doğrudan artış göstermektedir. İkinci el araç alacak kişiler tarafından sık sık gerçekleştirilen tramer kaydı, detaylı bir şekilde araç bilgilerini gösterir. Plaka ile sorgulama yapılabildiği gibi günümüzde artık şasi no, motor no ve vergi kimlik no ile de araştırmalar yapılabilmektedir.

Kaza Tespit Tutanağı Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tramer Kaydı Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!