1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TRT KPSS Şartsız İki Yeni Personel Alımı İlanı Yayımladı
TRT KPSS Şartsız İki Yeni Personel Alımı İlanı Yayımladı

TRT KPSS Şartsız İki Yeni Personel Alımı İlanı Yayımladı

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu TRT'ye personel alımları için başvurular devam ediyor. 7 Kasım 2019 itibarıyla iki yeni personel alımı ilanı TRT kariyer sayfasında yayımlandı. TRT personel alımı başvuruları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

TRT “Sosyal Medya Takım Lideri” personel alımı ile “UI/UX DESIGNER” personel alımı ilanları yayımlandı. TRT 2019 yılı personel alımları kapsamında iki ilanın detaylarını ve TRT personel alımı başvuru şartlarını araştıran adaylar için tüm bilgileri ve başvuru bağlantısını “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık.

TRT “SOSYAL MEDYA TAKIM LİDERİ” PERSONEL ALIMI

TRT olarak internetteki farklı sosyal medya platformlarını iyi anlayan, her bir platforma özel (Twitter, Instagram, Youtube, Facebook vb.) özgün içerikler üreten bir ekibi yönetebilecek Sosyal Mecra Takım Lideri alımı yapılacak.

Sosyal Mecra Takım Liderinin temel görevi yapımcılardan oluşan bir ekibi yönetmektir. Pozisyona en uygun adaylar baskı altında birden fazla ekibi aynı anda yönetme deneyimine sahip, takım ruhu ve ekip çalışmasını anlayan kişilerdir. Sosyal Mecra Takım Lideri, projelerin fikir aşamasından yayınlanmasına kadar her adımından sorumlu olacaktır.

TRT Personel Alımı Görevler:

TV’de yayınlanmış içerikleri dijitale uyarlaya ve dijitale özgün içerikler üreten bir ekibi yönetmek, Üretilen içeriklerin durumunu, takvimini ve kalitesini takip edip, iyileştirilmesi için önerilerde bulunmak gerekiyor.

Prodüktörler için kısa ve uzun vadeli hedefler belirlemek (yeni program denemeleri, var olan programların izleyici kitlelerini büyütmek gibi), Ekibindeki kişilerin ihtiyaçlarını ve yeteneklerini belirleyip, bu kişilerin potansiyellerinin tamamını doğru yerlerde kullanmalarını sağlamak, Üretilen içeriklerin sürekli olarak gelişmesini ve piyasadaki rakiplerden geri kalmamasını sağlamak, Piyasadaki dijital trendleri sürekli takip etmek, bu trendleri kendi ekibi içinde denemekten korkmamak gerekiyor.

Yayın yapılan her dijital platforma uygun promosyonların hazırlanmasının sağlamak, Programların yayın takvimini belirlemek ve takip etmek, Radyo programlarından hangilerinin dijitale adapte edilmesinin öncelikli olduğunu belirlemek, Yenilikçi ve yaratıcı içerik üretiminin desteklendiği bir ortam oluşturmak, Bir dijital programın marka kimliğini oluşturmak, tanımlamak, pazarda doldurduğu boşluğu, içerik stratejisini belirlemek ve programın izleyici kitlesini büyütmek için strateji geliştirmek, Yeni yeteneklerin kamera önünde ve arkasında eğitilip  hazır hale gelmelerini sağlamak gerekiyor.

TRT Personel Alımı Yeterlilik:

Medya, iletişim ya da ilgili bir alanda üniversite diploması, 7+ yıl tecrübe, dijital medya, proje yönetimi, içerik üretimi alanlarında iş deneyimi, Sosyal medya mecralarını ve başlıca içerik üreticilerini tanımak, Hedef kitle ile etkileşim ve bunun teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak, Çok iyi düzeyde planlama, organizasyon, problem çözme ve iletişim becerilerine sahip olmak, Stres ve baskı altında etkili ve dikkatli çalışabilmek, Adobe, Microsoft Office, Google Docs gibi uygulamaları kullanabilmek şartları aranmaktadır.

TRT “UI/UX DESIGNER” PERSONEL ALIMI

UI/UX Tasarımcısı, TRT bünyesindeki kanallar için kullanıcı merkezli çözümler geliştirip, bu çözümlerin gerektirdiği tasarım çıktılarını üretmekle yükümlüdür. Ürün yöneticileri ve diğer paydaşlarla beraber çalışarak gerek son kullanıcının, gerek ise kurumun ihtiyaçlarını güçlü dijital deneyimlere (web, mobil, OTT vb.) dönüştürmeyi hedefler. Tecrübesini piyasa standartları ve kullanıcı araştırmalarıyla harmanlayarak, ilgi çekici dijital ürünler vasıtasıyla TRT markasının yerel ve küresel kitlelerle buluşmasını sağlar. UI/UX Tasarımcısı, ilgili verileri ve kişisel sezgilerini ön planda tutarak karşılaştığı problemlere yaratıcı ve estetik değeri yüksek çözümler sunar.

TRT Personel Alımı Sorumluluklar Nelerdir?

Özgün tasarım konseptleri, taslakları, prototipleri, akış şemaları ve arayüz elementleri üretmek,

Tasarım çıktılarını doğru ve efektif bir dökümantasyonla yazılım ekibine aktarmak,

Zaman yönetiminde verimlilik, özgün iş ve revizyonları belirtilen sürelerde tamamlamak,

Birden fazla projede aynı anda görev almak gerekiyor. Tekrardan kullanılabilecek tasarım çıktılarını oluşturma ve düzenlemekte öncü olmak, Kurum ile çalışan diğer ajanslara gerektiğinde rehberlik etmek, Ürün Yöneticileri ile beraber çalışarak yeni ürün ve geliştirmeleri önceliklendirmek, TRT Dijital Strateji ekibini kullanıcı deneyimi bağlamında temsil etmek gerekiyor.

Kullanılan UX stratejilerini gerek yazılı gerek sözlü raporlamalarla ön plana çıkarmak, “Lean UX” kavramı doğrultusunda kullanıcı referanslı tasarımları hızlı adımlarla tamamlamak, Kullanıcı araştırmalarında rol oynamak, kullanıcı isteklerinin ön planda tutulması noktasında bütün ekibe örnek olmak gerekiyor.

TRT Personel Alımı İçin Gereksinimler

Yüksek görsel tasarım becerileri; Sketch, Photoshop, Illustrator, Invision, Marvel, Principle, Axure gibi modern tasarım ve prototipleme araçlarına hakimiyet, Hala yayında olan ürünleri de barındıran, adayın UX stratejisi ve tasarımsal yaklaşımını görebileceğimiz bir portfolyo, Kullanıcı odaklı tasarıma ve bu alandaki son trendlere hakimiyet, Paydaşların birbiriyle kesişebilecek önceliklerini dengelemek, Güçlü iletişim becerileri güçlü olması gerekiyor.

TRT Personel Alımı Tecrübe ve Eğitim Seviyesi

Grafik Tasarım, Etkileşim Tasarımı ya da ilgili bir alandan mezun olmuş olmak,

En az 5 yıllık, dijital ürünler ile alakalı kullanıcı deneyimi tasarımı deneyimi gerekiyor.

TRT Personel Alımı İlanları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler