1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. TRT Yönetmelikte Değişiklik Yaptı Atanacak Daire Başkanlarının Mezuniyetini Belirtti
TRT Yönetmelikte Değişiklik Yaptı Atanacak Daire Başkanlarının Mezuniyetini Belirtti

TRT Yönetmelikte Değişiklik Yaptı Atanacak Daire Başkanlarının Mezuniyetini Belirtti

TRT tarafından TRT Hizmetlerinin Tanımı Ve Bu Hizmetlere Atanacak Personel Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı.

A+A-

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu yani halk arasından bilinen ismi ile TRT tarafından TRT Hizmetlerinin Tanımı Ve Bu Hizmetlere Atanacak Personel Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı. Yapılan değişiklik ise; 29 Ocak 2015 tarihli Resmi gazetede yayımlanarak Yürürlüğe girdi.

24 Eylül 2008 tarihinde Resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin ekinde yapılan değişiklik ile Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı, Stüdyolar ve Program İletim Sistemleri Dairesi Başkanı ile Verici İşletmeleri Dairesi Başkanı kadrolarına atanabilmek için, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon, bilgisayar mühendislikleri veya radyo ve televizyon ile ilgili mühendislik dallarının birisinden mezun olma gerekliliği eklendi.

Daha önce “Stüdyo ve Program İletim Sistemleri Dairesi Başkanı ile Verici İşletmeleri Dairesi Başkanı için elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik haberleşme, telekomünikasyon mühendisliği dallarından birinin eğitimine ve tecrübesine sahip olmak.” şeklindeydi.

Yapılan bir değişiklik ise Takip Memuru ile Alakalı oldu. Yönetmelik EK-2’de bulunan Takip Memuru bölümünün 3. Kısmına

“ç. Tecrübe: Aylıksız izinde geçen süreler hariç olmak üzere, en az 2 yılı Kurumda geçmek kaydıyla; 4 yıl ve üzeri yükseköğrenim mezunları için 7 yıl, 2 ve 3 yıllık yükseköğrenim mezunları için 10 yıl, lise mezunları için ise 12 yıl memuriyet hizmeti bulunmak.” Satırı eklendi.

Yönetmelik İçin Tıklayınız

29 Ocak 2015 Tarihli ve 29251 Sayılı Resmi Gazete 

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.