1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. TRTO'lara Başvuru Yapan Pilotların Süreçteki Başarı Sonuçlarının Bildirilmesi Konulu Genelge
TRTO'lara Başvuru Yapan Pilotların Süreçteki Başarı Sonuçlarının Bildirilmesi Konulu Genelge

TRTO'lara Başvuru Yapan Pilotların Süreçteki Başarı Sonuçlarının Bildirilmesi Konulu Genelge

Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığına Bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce TRTO'lara Başvuru Yapan Pilotların Süreçteki Başarı Sonuçlarının Bildirilmesi Konulu Genelge

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce TRTO'lara başvuru yapan pilotların süreçteki başarı sonuçlarının bildirilmesi konulu genelge.

                                                               GENELGE

Bu Genelge ile Genel Müdürlüğümüzden yetkili uçuş eğitim organizasyonlarından mezun olan pilotların eksikliklerinin sektörden alınacak geri besleme ile tespit edilmesi, bu tespitler doğrultusunda eğitim organizasyonlarında yapılacak denetimlere girdi sağlanarak eğitim kalitesinin artırılarak uçuş emniyetine katkı sağlamak amaçlanmıştır.
Bu amaçla; Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilen Tip Eğitim Organizasyonları (TRTO), tip eğitimi için başvuru yapan pilotların süreçte tabi tutulacağı her türlü test, simülatör ve yer eğitimi sonuçlarına göre başarısız oldukları noktaları periyodik olarak aşağıdaki şekilde 5431 sayılı kanunun 31’inci maddesine göre Genel Müdürlüğümüze bildireceklerdir. Bu kapsamda;
1. TRTO’lar tarafından tip eğitimi için başvuru yapan pilotlarda eğitim sürecinde yetersiz olarak tespit edilen hususlar aşağıdaki örnek formata uygun olarak hazırlanarak her yılın Nisan, Ağustos, Aralık aylarının son haftasında elektronik ortamda (lisans@shgm.gov.tr) adresine ve basılı ortamda Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir.
2. Hazırlanan formlarda pilot isimlerine yer verilmeyecektir, değerlendirme yılı ve dönemi (Ocak-Nisan, Mayıs-Ağustos, Eylül-Aralık) şeklinde forma yazılacaktır.
3. Formlarda her bir uçuş eğitim organizasyonu (FTO) için ayrı bir satır yer alacaktır.
4. Kursiyerlerin değerlendirilmesine göre iyileştirilmesi gereken ve aşağıdaki formda verilen hususlara ilave olarak yetersiz olarak tespit edilen diğer hususlarda yazılabilecektir.
5. Değerlendirilmeye göre iyileştirilmesi gereken hususlarda yetersiz görülen kursiyerlerin sayısı ilgili maddenin karşılığına yazılacaktır.
6. Formlar aşağıdaki formata ve örneğe uygun olarak hazırlanacaktır.

GENELGEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.