1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. TSE İş Geliştirici veya Bilirkişi Çalıştıracak
TSE İş Geliştirici veya Bilirkişi Çalıştıracak

TSE İş Geliştirici veya Bilirkişi Çalıştıracak

Türk Standartları Enstitüsü İş Geliştirici Veya Bilirkişi Çalıştırmaya Ve Gerçek Veya Tüzel Kişilerle İşbirliği Tesis Etmeye Başladı

A+A-

TSE tarafından “iş geliştirici veya bilirkişi çalıştırılması ile gerçek ve tüzel kişilerle işbirliği tesis edilmesi hakkında yönerge" çerçevesinde İş Geliştirici veya Bilirkişi çalıştırmaya ve Gerçek veya Tüzel kişilerle işbirliği tesis etmeye başladı.

Enstitünün internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmak sureti ile başvuruda bulunurlar.

İş geliştirici ve bilirkişinin görevleri:

MADDE 9- (1) İş geliştirici veya bilirkişi olarak çalışacak gerçek veya tüzel kişilerin görevleri şunlardır:

a) Uygunluk değerlendirme alanında (test/deney, belgelendirme, gözetim, muayene ve benzeri) hizmet alacak kuruluşları Enstitüden hizmet almaya yönlendirmek.

b) Uygunluk değerlendirme hizmeti alacak kuruluşlarla ilgili bilgileri (kuruluşun yapısı, çalışma yöntemleri, taleplerinin içeriği ve benzeri hususlar) Enstitüye ulaştırmak.

c) Enstitünün ilgili birimi ile talep sahibi kuruluşun yetkililerinin iletişimini sağlamak, gerekirse görüşmelerde bulunmak.

d) Hizmet talep eden kuruluşun başvurusu ve başvuru sürecine kılavuzluk etmek.

e) Hizmet verilecek kuruluşun bulunduğu ülkenin ilgili mevzuatı hakkında Enstitüye bilgi sunmak.

f) Enstitünün müşteri potansiyelini artırmak için tanıtıcı faaliyetlerde bulunmak.

g) Enstitünün girmeyi düşündüğü yurt dışı pazarlarla ilgili pazar potansiyeli, pazar şartları ve olası rakipleri hakkında bilgi raporları hazırlamak, Enstitüce teklif verilmesi düşünülen projelerle ilgili, projenin özelliği, olası rakipler, izlenmesi gereken yöntemler ve benzeri konularda rapor hazırlamak, öneriler sunmak.

İş geliştirici veya Bilirkişi Başvurusu İçin Tıklayınız

İş Geliştirici Veya Bilirkişi Çalıştırılması İle Gerçek Ve Tüzel Kişilerle İşbirliği Tesis Edilmesi Hakkında Yönerge İçin Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.