1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. TSK Dış Kaynaktan Subay - Astsubay Alımı Başvuruları Alınıyor! Önlisans - Lisans
TSK Dış Kaynaktan Subay - Astsubay Alımı Başvuruları Alınıyor! Önlisans - Lisans

TSK Dış Kaynaktan Subay - Astsubay Alımı Başvuruları Alınıyor! Önlisans - Lisans

Türk Silahlı Kuvvetleri “TSK” 2018 Yılı dış kaynaktan muvazzaf subay ve astsubay temini başvuru kılavuzu kapsamında başvurular devam ediyor. Önlisans ve lisans mezunu subay ve astubay alımı başvuru şartları My memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK Personel Kanunu kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı “KKK” ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK” ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı “HKK” için subay ve astsubay alımları başvuruları devam ediyor. Lisans ve önlisans mezunu subay ve astsubay alımları için genel ve özel şartları bulunmaktadır. My Memur olarak gerekli tüm detayları sizler için bu haberimizde hazırladık.

“Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 Yılı Dış Kaynaktan Bando Sınıfı Muvazzaf Subay ve Astsubay Temini Başvuru Kılavuzu” kapsamında tüm gerekli detaylara, mezuniyet bölümlerine ve tüm özel şartlara yer aşağıdaki bağlantıdan ayrıca ulaşabilirsiniz.

TSK SUBAY - ASTSUBAY ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Muvazzaf subay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu 14’üncü ve 14/A maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde; muvazzaf astsubay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’nun 68’inci maddesi ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımak gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,

Yapılacak Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması sonucu olumlu olmak,

Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak,

Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlakî nedenlerle çıkarılmamış olmak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

Adlî sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak gerekiyor.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak gerekiyor.

Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak gerekiyor.

926 sayılı TSK Personel Kanunu, Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olmak gerekiyor.

TSK subay ve astsubay alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler