1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TSK Dış Kaynaktan Subay - Astsubay Alımları Başvuru Son Günü!
TSK Dış Kaynaktan Subay - Astsubay Alımları Başvuru Son Günü!

TSK Dış Kaynaktan Subay - Astsubay Alımları Başvuru Son Günü!

Türk Silahlı Kuvvetleri “TSK” tarafından Dış Kaynaktan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına önlisans ve lisans mezunu Subay ve Astsubay alımları için başvurular yarın sona erecek. Astsubay ve Subay alımları için başvuru detayları!

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri "TSK" 2018 yılı dış kaynaktan bando sınıfı muvazzaf subay ve astsubay temini başvuru kılavuzu kapsamında subay ve astsubay alımı için başvurular sona eriyor. TSK subay alımları ve astsubay alımları başvuru şartlarını araştıran adaylar için My Memur olarak tüm detayları hazırladık. TSK subay ve astsubay alımı başvuruları 9 Ağustos 2019'da sona erecek.

TSK'ya Kara Kuvvetleri Komutanlığı "KKK", Deniz Kuvvetleri Komutanlığı "DKK" ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı "HKK" için subay alımları ve astsubay alımları için başvuru genel ve özel şartlarını bu haberimizde bulabilir ve başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Subay ve Astsubay alımları için mezuniyet bölümleri ile tüm özel şartlarının yer aldığı kılavuzda tüm detaylar ayrıca yer almakdaır.

TSK SUBAY ALIMI / ASTSUBAY ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Muvazzaf subay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu 14’üncü ve 14/A maddesi ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde; muvazzaf astsubay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanununun 68’inci maddesi ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliğinin 6’ncı maddesinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımak gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak gerekiyor.

Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak gerekiyor.

Yapılacak Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak gerekiyor.

Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlakî nedenlerle çıkarılmamış olmak gerekiyor.

Adlî sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak gerekiyor.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak gerekiyor.

Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak gerekiyor.

926 sayılı TSK Personel Kanunu, Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliğinin 6’ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olmak gerekiyor.

TSK dış kaynaktan subay ve astsubay alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Başvuru ve duyuru metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler