TSK Halep’e bağlı Cerablus kentine askeri hava operasyonu başlattı

Dün gece saatlerin de Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus’a TSK tarafından askeri hava harekatı başlatıldı. Detaylar haberimizde.

23624
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suriye’nin Cerablus kentine Türk Silahlı Kuvvetlerimizce kentin İŞİD’den temizlenmesi amacıyla askeri hava operasyonu başlatıldı. Gündüz vakitlerinde Obüs atışlarıyla IŞİD hedeflerini bombalayan TSK bugün gece saatlerin de koalisyon uçaklarıyla beraber Suriye’nin Cerablus kentine askeri hava harekatı düzenliyor.

Askeri Kaynaklar tarafından ulaşılan bilgilere göre operasyonun sınır güvenliğinin korunması ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanması olduğunu belirtti. Başbakanlıktan yapılan ilk açıklama ise Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Halep kentine Bağlı Cerablusa askeri harekât başlattığını ve bu kentin DAEŞ’ten temizlenmesi için askeri operasyonların düzenlendiğini açıkladı. Askeri harekatın ilk olarak saat 04.00 sularında başlandığını TOPÇU ve ÇNRA atışlarının düzenlendiği ve belli noktalardan bu saatten sonra iş makinalarıyla yolların temizlenme çalışmalarının başlandığını bildirildi. Askeri Kaynaklardan gelen bilgilere göre ilk hava harekâtının ise 06.00 sularında başlandığını ve koalisyon uçaklarıyla beraber hareket edildiği belirtildi. Yapılan hava harekâtıyla 12 hedefin tam isabet vurulduğu açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) yaptığı operasyonla Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletine saldırıda bulunan terör örgütlerinin temizlenmesi ve aktif mücadele edilmesi ve uluslararası iş birliğiyle terör örgütünün birlikte mücadele edilmesini kapsıyor. Avrupa basınında ise askeri harekât geniş yankı uyandırdı. Reuters’in haberine göre TSK kuvvetleri Suriye’ye askeri harekât başlattı denildi. Tankların sınıra yaklaştığı ve ateşe başladığı belirtildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!