TSK İç ve Dış Kaynaktan Subay Alımı Yapacak! Aralık 2019

Türk Silahlı Kuvvetlerine Hukuk fakültesi mezunlarından hukuk sınıfı muvazzaf subay adayı temini duyurusu MSB Personel Temin tarafından yayımlandı. TSK bu kapsamda personeller arasından ve dış kaynaktan SUBAY alımları gerçekleştirecek.

57816
Daha Fazla Göster

Türk Silahlı Kuvvetlerine TSK Hukuk Fakültesi mezunlarından hukuk sınıfı subay adayı temini başvuru kılavuzu Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından Aralık 2019 itibarıyla yayımlandı. MSB dış ve iş kaynaktan subay alımı başvuru şartlarını araştıran adaylar için tüm gerekli bilgileri “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık.

TSK SUBAY ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

– Türk vatandaşı olmak,

– Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

– Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden, firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından, 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkum olmamak ya da soruşturma veya kovuşturma altında bulunmamak.

– Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya guruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

– Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

– Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak.

– Subay naspedilmek için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak.

– Yapılacak sınav ve mülakatta yeterli not almış olmak,

– Dış kaynaktan başvuran adaylar için TABLO-1’de yer alan branşlarda Fiziki Yeterlilik Testinde (FYT), başarılı olmak.

– Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak.

Öğrenim ile İlgili Şartlar:

Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak,

Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.

Yaş ile İlgili Şartlar (Sadece dış kaynaktan başvuracak erkek ve kadın adaylar için): 01 Ocak 2019 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1992 ve daha sonraki tarih doğumlular),

Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1987 ve daha sonraki tarih doğumlular),

Rütbe ile İlgili Şartlar (Sadece iç kaynaktan başvuracak muvazzaf ve sözleşmeli subaylar için): Üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı rütbelerinden birinde olmak gerekiyor.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TSK İç ve Dış Kaynaktan Subay Alımı Yapacak! Aralık 2019

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!