1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. TSK, MSB, Jandarma ve Sahil Güvenlik’te Görevli Sivil Memurlara Fiili Hizmet Zammı Talebi TBMM’ye Geliyor
TSK, MSB, Jandarma ve Sahil Güvenlik’te Görevli Sivil Memurlara Fiili Hizmet Zammı Talebi TBMM’ye Geliyor

TSK, MSB, Jandarma ve Sahil Güvenlik’te Görevli Sivil Memurlara Fiili Hizmet Zammı Talebi TBMM’ye Geliyor

5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile TSK, MSB, Jandarma ve Sahil Güvenlik’te sivil memurlara fiili hizmet zammı talebi TBMM’ye geliyor.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli devlet memurlarının, aynı yerlerde çalışan askeri personele tanınan fiili hizmet zammından faydalandırılması amacıyla 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasında değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna verildi.

TBMM’ye sunulan ve yakın zamanda Genel Kurula gelecek olan kanun teklifi detaylarını My Memur olarak hazırladık.

274 FARKLI MESLEK GRUBUNDA SİVİL MEMUR ÇALIŞIYOR

TSK, MSB, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi çalışan ve üzerinde üniforma taşımayan memurlar (Patlayıcı madde yapım ve imha işlerinde, hemşire, röntgen teknisyeni...vb. 274 meslek grubunda çalışmaktadır..) Söz konusu mesleklere yönelik diğer kurumlarda aynı görevleri yürüten birçok kamu görevlisi fiili hizmetten yararlanırken Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevli memurlar fiili hizmet zammından yararlanamamaktadır.

Görevini yerine getirirken Subay, yedek subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar ile aynı risk altında olması nedeniyle ruhsal ve fiziksel bakımdan yoğun şekilde yıpranmaktadırlar.

Son iki yıl içinde askeri personel servislerine yapılan saldırılar, mühimmat depolarında meydana gelen patlamalar sonucu, tersanelerde görev başında yaralanan ve şehit olan TSK’de görev yapan memurlar bulunmaktadır.

Gerçi haber bültenleri ve basın açıklamalarında iki astsubay şehit oldu bir sivil memur öldü dense bile o arkadaşlarımız görevlerini yerine getirirken canlarını vermektedirler.

Can güvenliği yok diye personel servislerinin hareket saati bile sabit olmayan, yürüttüğü görevlerdeki gizlilik nedeni ile iletişim özgürlüğü bile mevcut değil iken aynı görev yerlerinde, aynı riskleri birlikte taşıdıkları askeri personele tanınan fiili hizmet zammından yararlanamayan sivil personelin de bu haktan yararlandırılması amaçlanmaktadır.

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler