TSK Muvazzaf Subay Alımı İlanı Yayınlandı!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2020 yılı için dış kaynaktan muvazzaf subay alımı için başvuru kılavuzu yayınlanırken, söz konusu subay alımı için başvuru işlemleri de başladı.

73334

Türk Silahlı Kuvvetleri, dış kaynaktan muvazzaf subay alımı için başvuruların başladığını açıkladı. TSK tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna uygun olarak yapılacak işlemler, değerlendirmeye alınacak. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na muvazzaf subay adayı olarak istihdam edilmek üzere açılan başvurular ile ilgili olarak, birçok kişi başvuruların nasıl yapılacağını ve genel bilgileri merak etmeyi sürdürüyor.

Başvuru Şartları Neler?

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren düzeltilmemiş nüfus kaydına göre başvuru şartlarının yer aldığı ilanda, üniversite mezunları için 27 yaşından büyük olmama şartı aranacak. 1 Ocak 1993 ve sonraki doğumlar için, başvuruların önü açılacak. Lisansüstü eğitimini tamamlayanlar adına ise, 32 yaşından büyük olmama şartı bulunuyor. Böylelikle lisansüstü eğitimini tamamlayan 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumlular, başvuru yapabilecek.

Türkiye’de en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte ve yüksekokullarından mezun olanlar da başvuru yapabilecek.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

TSK’nın muvazzaf subay alımı ilanını yayımlamasının ardından başvurular bugün itibariyle başladı. Personeltemin.msb.gov.tr adlı internet sitesinden yapılacak başvurular, 10 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak. Adaylar, başvuru için e-Devlet kapısından şifrelerini girerek çevrim içi başvuru yapma şansı elde edecek. Adayların dilekçe ve posta ile yaptığı başvurular kabul edilmeyecek.

Exit mobile version